Jágr o zmenených prioritách aj o pokračovaní kariéry: Nechcem nič zakríknuť

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Legendárny český hokejový útočník Jaromír Jágr pri zverejnení decembrového zápasu Winter Classic pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne potvrdil, že počíta s pokračovaním kariéry. Štyridsaťosemročný majiteľ Kladna sa ale ešte len chystá do plného tréningu a zatiaľ nie je jasné, či za Rytierov nastúpi už v príprave, alebo až v sezóne.

"Skôr sa držím pri zemi a nerobím si žiadne plány, pretože človek naozaj nevie, či ho zajtra neraní mŕtvica a už tu nebude. Nechcem nič zakríknuť. Môj cieľ je samozrejme ďalej pokračovať, užívať si to a byť zdravý. Ale počítam aj s vecami, ktoré sa môžu stať," povedal Jágr českým novinárom.

Po dlhej prestávke ho čaká príprava

Po návrate z NHL v januári 2018 sa potýkal naďalej so zraneniami a naplno nastúpil až vlani vo finálnom boji o návrat do českej extraligy. V uplynulej sezóne odohral 38 stretnutí. "Začnem sa pripravovať, vrátane tréningov s tímom. Kedy konkrétne nastúpim, či to bude od prvého zápasu, alebo až v priebehu sezóny, to teraz nedokážem povedať," vyhlásil Jágr, ktorý patrí k hlavným strojcom decembrového duelu pod holým nebom.

"Všetko bude záležať na tom, ako rýchlo sa do formy dostanem, pretože veľa času na prípravu som nemal. Skončili sme v marci, dá sa povedať, že začínam od nuly. Pre mňa je to celkom dlhá pauza, ale verím, že sa do toho postupne dostanem," podotkol. V pauze sa snažil hlavne udržať váhu. "Bol to môj problém v posledných rokoch. Dá sa povedať, že sa mi to ako-tak podarilo."

V tréningu nechce ísť hneď nadoraz. "Zo svojich skúseností viem, že nič sa nemá preháňať, pretože akonáhle pôjdem na doraz, je veľká šanca, že sa zraním. A toho by som sa chcel vyvarovať. Verím, že v októbri novembri by som mal byť v pohode," povedal Jágr, ktorého prioritou je momentálne fungovanie kladenského klubu.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Jeho priority sa vekom zmenili

"Moje priority sa trochu zmenili. Predtým som bol stopercentne hráč a trochu majiteľ, manažér a človek, ktorý robí rôzne akcie. Teraz sa snažím byť stopercentný manažér a majiteľ. Až keď je to hotové a som si istý, že to ide správny smerom, tak sa chcem pripravovať hokejovo," podotkol Jágr.

Pred duelom v Špindlerovom Mlyne zaspomínal na dianie pred Winter Classic z roku 2012 v drese Philadelphie proti New York Rangers, pred ktorým točil kanál HBO niekoľko týždňov sériu 24/7 zo zákulisia. "Už len celá tá príprava tímu na to bola špecifická. Televízne kamery s nami trávili veľa času a myslím, že snáď od začiatku sezóny do toho zápasu prebiehal desať týždňov po sebe vždy hodinový program k tomu zápasu. Takže nebol deň, kedy by vám to niekto nepripomínal," uviedol.

Chuť pokračovať v bohatej a úspešnej kariére má. Winter Classic je pre neho jednou z množstva motivácií. "Je tam veľa faktorov. Samozrejme mám stále motiváciu hrať a udržiavať sa v určitej kondícii. Stále mám hokej rád, aj keď je to pre mňa v mojich rokoch už náročnejšie," povedal dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, olympijský šampión z Nagana a dvojnásobný majster sveta .

"Aj ja ale k životu potrebujem určitú motiváciu. A Špindl, návrat do extraligy, hrať v päťdesiatich rokoch, to sú pre mňa ciele a záchytné body, aby som sa dokopal k tomu, že sa dokážem pripraviť. Človek by si takéto ciele mal dávať. Keď ich nemáš, si stratený v kruhu, kde ja byť nechcem," vyhlásil.

Hrať po päťdesiatke ako legendárny Howe

Hrať môže po päťdesiatke ako legendárny Gordie Howe. "Dávam si vždy tie najvyššie ciele, ktoré napríklad v hokeji ešte nikto nedokázal. Gordie Howe hral aj po päťdesiatke, ale prečo nie. Verím tomu, že ľudské telo nemá limity, ak tí Boh praje a zostaneš zdravý. Potom už záleží všetko na tebe," uviedol.

S Kladnom chce späť do extraligy. "Samozrejme v športe vám nikto nič dopredu nezaručí. Ale bolo by od nás zvláštne, keby sme si návrat do extraligy za cieľ nedávali. Je to pre nás jedinečná šanca postúpiť, aj keď to samozrejme bude náročné," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Winter Classic HC Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články