Po párty v pražskom klube až 68 nakazených: Medzi nimi sú aj futbalisti niekoľkých tímov!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

PRAHA - Po párty v nočnom klube v Prahe z 11. júla evidujú hygienici 68 nakazených koronavírusom. Na webe Hygienickej stanice hlavného mesta Prahy to uviedla jej riaditeľka Zdeňka Jágrová. Viac ako päťdesiat ľudí sa nakazilo priamo v klube, ďalší nakazení sú ich rodinní príslušníci a blízki. Do povinnej karantény hygienici dosiaľ poslali rodiny nakazených a 121 ľudí, ktorí boli s nimi v kontakte. Podľa médií sú medzi nakazenými aj futbalisti a florbalisti z niekoľkých športových klubov.

Podľa hygienikov sa nakazilo 15 zo 17 účastníkov oslavy. "Ďalším epidemiologickým šetrením sa podarilo k dnešnému dňu dohľadať 37 nakazených osôb, ktoré uvádza, že neboli priamymi účastníkmi oslavy, ale pohybovali sa v rovnakých priestoroch klubu," uviedla Jágrová.
 
Karanténu hygienici podľa Jágrovej vystavili všetkým rodinným príslušníkom nakazených a 121 osobám, ktoré boli s nakazenými v ďalšom kontakte. "Dnes hlásených šesť ochorení sa doteraz spracováva, počet vydaných karantén pre tieto novo nahlásené ochorenia ešte nie je spracovaný," dodala.
 
Jágrová ráno Českej televízii povedala, že medzi účastníkmi boli športovci z rôznych klubov. "Bola tam jedna osoba, ktorá v čase účasti na akcii nemala žiadne ťažkosti. Prvé ťažkosti mala deň potom," doplnila. Pražská polícia sa zatiaľ vecou nezaoberá. "Do súčasnej chvíle sme nedostali od krajskej hygienickej stanice žiadny podnet," oznámila policajná hovorkyňa Eva Kropáčová na dotaz ČTK.

Nakazili sa aj futbalisti

Medzi nakazenými po párty v klube sú podľa predchádzajúcich informácií futbalisti rezervných tímov Sparty, Dukly či Bohemians 1905. Futbalisti treťoligovej rezervy Bohemians 1905 kvôli dvom nakazeným prerušili letnú prípravu. Dukla hlási jedného nakazeného dorastenca vo výbere do 19 rokov, Sparta počet chorých neuviedla. Situácia ale údajne neovplyvňuje A-tímy týchto klubov. Nakazení boli podľa Tn.cz tiež hráči pražského tímu florbalovej superligy Black Angels.
 
Viac ako 60 nakazených kvôli jednej akcii v Prahe je podľa Jágrovej mimoriadny prípad. V uplynulom mesiaci sa totiž počty novo zaznamenaných prípadov covidu-19 v Prahe za celý týždeň pohybovali medzi 60 a 100.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/David J. Phillip
  • Zdroj: ČTK