Otvorená spoveď slovenskej tenistky: Zväz ma označil za neperspektívnu, cirkus okolo Fed Cupu

Slovenská tenistka Chantal ŠkamlováSlovenská tenistka Chantal Škamlová Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa prostredníctvom svojho Facebooku kriticky vyjadrila na adresu Slovenského tenisového zväzu (STZ). V otvorenom liste napísala, že keď sa v kariére rozhodla zamerať na štvorhry, nedostalo sa jej patričnej podpory a bola označená za neperspektívnu. Nepáčili sa jej ani nominácie na Fed Cup, pričom odpoveď zo strany zväzu na sebe nenechala dlho čakať.

"28.06.2018 bol deň, kedy som oznámila koniec svojej singlovej kariéry a chcela sa naplno venovať štvorhrám, ktoré mi boli už od juniorských čias k srdcu bližšie. Síce to nebolo jednoduché rozhodnutie, niekde vo svojom vnútri som cítila, že to tak bude správne. Všetko vyzeralo sľubne rozbehnuté a s mojimi hlavnými cieľmi, ktorými bola hlavne reprezentácia Slovenska na olympiáde a vo FED Cupe, som sa rozhodla osloviť o podporu Slovenský tenisový zväz.

Myslela som si, že moje rozhodnutie podporia a dokonca aj trochu ocenia, keďže sme na Slovensku žiadnu hráčku, ktorá by sa chcela venovať štvorhrám nemali, opak bol však pravdou. Ich odpoveď, že som neperspektívna ma ani tak neprekvapila, no cirkus okolo FED Cupu v roku 2019 proti Lotyššsku v Rige, keď urobili všetky možné aj nemožné kroky k tomu, aby ma nemuseli nominovať, mi zobral všetku chuť," uviedla na začiatku svojho statusu na Facebooku 26-ročná Škamlová.

V rozsiahlom príspevku spomenula aj poslednú nomináciu priateľského FED Cupu proti Češkám, kde sa jej nezdalo, že našu tretiu najlepšiu hračku Kristínu Kučovú ani neoslovili. "Dôvod prečo toto celé píšem je, aby sa podobne príklady ďalej neopakovali. Píšem za všetky deti, lebo bohužiaľ je už veľa podobných prípadov aj v žiackych kategóriách a deťom asi ťažko vysvetlíte, prečo nešli reprezentovať aj napriek tomu, že patria medzi najlepšie na Slovensku.

Za všetkých vás prosím, dajte rovnakú šancu každému a neničte sny tým, ktorí sú ochotní im podriadiť všetko. Slovenský tenis neupadne, ak mu to nedovolíme. Stále vidím okolo seba plno talentovaných detí, ktoré majú chuť hrať tenis. Tak ich prosím podporme a dajme im šancu, kým ešte nie je neskoro," napísala na záver.

 

K situácii už vyjadrilo oficiálne stanovisko aj  STZ. "O všetkých nomináciách na fedcupové stretnutia rozhoduje vždy kapitán, v tomto prípade Matej Lipták. Rovnako to bolo aj pri nomináciách na stretnutie proti Lotyšsku v Rige a na priateľské stretnutie proti Česku. Slovenský tenisový zväz žiadnym spôsobom do jeho rozhodnutia o nominácii nezasahuje," povedal Vladimír Habas, športový riaditeľ STZ.

"Chantal Škamlová žiadala v roku 2018 o zaradenie do podpory zo strany STZ. Jej žiadosťou sa zaoberala Trénerská rada na svojom zasadnutí dňa 19. novembra 2018. Jednomyseľne sa rozhodla jej žiadosti nevyhovieť," dodal Habas.

Viac o téme: Slovenský tenisový zväz Chantal Škamlová
  • Autor: © Zoznam/Mg
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy