Zábava v pražskom klube ich poslala do karantény: Zrušiť museli aj reprezentačné sústredenie!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP

PRAHA - Sústredenie českej mužskej florbalovej reprezentácie sa tento týždeň v Prahe neuskutoční. Niektorí hráči museli ísť kvôli kontaktu s osobou nakazenou koronavírusom do karantény, vedenie národného mužstva sa preto rozhodlo na poslednú chvíľu plánovanú akciu zrušiť. Sústredenie sa malo konať od štvrtka do nedele. Florbalisti budú hľadať náhradný termín. S konaním medzinárodného turnaja na začiatku septembra pražskí organizátori naďalej počítajú.

"Chceme týmto krokom minimalizovať riziko šírenia ďalšej nákazy v elitnom florbale. Hlavný cieľ je samozrejme ochrániť hráčov i trénerov. Vzhľadom k aktuálnej situácii vo florbale, kedy niekoľko elitných tímov musí podstúpiť karanténu, sme nechceli nič riskovať. Situáciu sme konzultovali s trénermi i hráčmi a ešte v stredu večer sme im zaslali informáciu o zrušení kempe," uviedol na zväzovom webe manažér reprezentácie Marcel Staviany.

Môže vás zaujímať: Po párty v pražskom klube až 68 nakazených: Medzi nimi sú aj futbalisti niekoľkých tímov!


Niekoľko florbalistov a futbalistov sa nakazilo na párty v tanečnom klube Techtle Mechtle v Prahe 11. júla. Viac ako päťdesiat ľudí sa nakazilo priamo v klube, ďalší nakazení sú ich rodinní príslušníci a blízki.
 
Karanténa bola nariadená v pražskom celku Black Angels. Jedného či viacerých hráčov, ktorí sa stretli s nakazeným, majú tiež Sparta, Bulldogs Brno, Sokol Vinohrady a Karlove Vary. Florbalistku s covidom-19 má aj klub FBC Ostrava, ktorý poslal všetky ženy a juniorky do preventívnej dvojtýždňovej karantény.
Viac o téme: Florbal Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: ČTK, športky