VIDEO Ronaldo si na majstrovské oslavy musí počkať: Po obrate Udinese sa boj o titul dramatizuje

Frustrovan� Cristiano RonaldoFrustrovan� Cristiano Ronaldo Zdroj: profimedia.sk

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín musia ešte odložiť majstrovské oslavy. Vo štvrtkovom súboji 35. kola talianskej Serie A prekvapujúco prehrali na ihrisku Udinese Calcio 1:2 a stále nemajú definitívu zisku titulu. Tú by získali iba v prípade víťazstva. Tri kolá pred koncom sezóny majú na čele tabuľky šesťbodový náskok pred druhou Atalantou Bergamo, v prípade rovnosti bodov hrajú v ich prospech lepšie vzájomné zápasy.

Turínčania mali v úvode šťastie, v 8. minúte si Danilo takmer strelil vlastný gól, lopta z jeho hlavy skončila na ľavej žrdi bránky hostí. Potom Juventus prebral taktovku a v 42. minúte sa ujal vedenia - domáca obrana odhlavičkovala centrovanú loptu len na nohu obrancu Matthijsa de Ligta, ktorého strela spoza šestnástky prekvapila Juana Mussa v bráne Udinese. Domáci dokázali odpovedať po prestávke zásluhou razantnej hlavičky Iliju Nestorovského. V ďalšom priebehu sa hra otvorila a oba tímy boli blízko k druhému gólu, podarilo sa ho streliť Udinese. V druhej minúte nadstaveného času sa obranou "Juve" prebil dravý Seko Fofana a zakončil popod padajúceho brankára Wojciecha Szczesného - 2:1.

Seco Fofana a jeho Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP - Alessandro Bessanutti

Udinese si vďaka cennej výhre výrazne pomohlo v boji o záchranu. V tabuľke sa posunulo na 15. priečku, na ktorej má sedembodový náskok pred osemnástym Lecce. Obhajca, ktorý sa usiluje o zisk deviateho titulu v sérii, utrpel piatu prehru v sezóne. Ďalšiu šancu na spečatenie zisku trofeje bude mať v nedeľu, keď doma privíta štrnástu Sampdoriu Janov.

Hráči Lazia Rím ukončili päťzápasovú sériu bez víťazstva, keď doma zdolali Cagliari 2:1. Hostia začali lepšie a v závere prvého polčasu sa dostali do vedenia vďaka Giovannimu Simeonemu. Hneď po zmene strán však vyrovnal Sergej Milinkovič-Savič a o troch bodoch pre domácich rozhodol Ciro Immobile. Tridsaťročný útočník dosiahol svoj 31. ligový zásah v tejto sezóne a osamostatnil sa na čele tabuľky kanonierov pred Cristianom Ronaldom.

​Rimania si zaistili štvrté miesto v tabuľke Serie A a predstavia sa v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov. So 72 bodmi majú tri kolá pred koncom sezóny jedenásťbodový náskok pred piatym AS Rím, za tretím Interom Miláno zaostávajú o bod.

Udinese Calcio - Juventus Turín 2:1 (0:1)
Góly: 52. Nestorovski, 90.+2 Fofana - 42. De Ligt

Lazio Rím - Cagliari 2:1 (0:1)
Góly: 47. Milinkovič-Savič, 60. Immobile - 45. Simeone

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Calcio Udinese