Dúfali vo výnimku, teraz to musia celé zrušiť: Vrchol tenisovej sezóny nadobro pochovaný

Na snímke austrálska tenistka Ashleigh Bartyová pózuje s trofejou na Turnaji majsteriek 2019
Na snímke austrálska tenistka Ashleigh Bartyová pózuje s trofejou na Turnaji majsteriek 2019

LONDÝN - Ženská tenisová sezóna kvôli pandémii koronavírusu prišla o svoj vrchol v podobe Turnaja majsteriek. Predstavitelia ženského a mužského okruhu oznámili, že rušia celkom 11 jesenných turnajov v Číne vrátane novembrového finále WTA Tour v Šen-čene.

Organizácia ATP a WTA tak reagovali na dva týždne staré vyhlásenie čínskych úradov, ktoré pre zvyšok roka zakázali konania medzinárodných športových súťaží s výnimkou testovacích a kvalifikačných podujatí pre zimné olympijské hry v Pekingu 2022. Tenisti dúfali, že sa im podarí získať výnimku a v už tak oklieštenej sezóne turnaj odohrajú. Nakoniec ale muselo byť sedem ženských a štyri mužské turnaje zrušené.

"Sme mimoriadne sklamaní, že sa naše špičkové podujatia v Číne tento rok neuskutoční. Rešpektujeme však rozhodnutie (úradov) a tešíme sa na návrat do Číny v budúcej sezóne," uviedol šéf ženskej WTA Steve Simon.

Turnaj majsteriek pre osem nelepší singlistek a osem najlepších párov sezóny sa vlani konal prvýkrát v Še-čene s rekordnou dotáciou 14 miliónov dolárov. Hrať sa nebude napríklad ani veľký turnaj vo Wu-chane, ktorý dvakrát ovládla Petra Kvitová, či Elite Trophy v Ču-chaji.

"Počas celej pandémie bol náš prístup taký, že sme vždy vyhoveli nariadeniam miestnych úradov. Preto rešpektujeme rozhodnutie čínskej vlády, aby urobila to, čo je v tejto bezprecedentnej globálnej situácii pre krajinu to najlepšie," povedal predseda ATP Andrea Gaudenzi.


Tagy: Steve Simon Andrea Gaudenzi

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Andy Wong

DISKUSIA