SFZ predĺžil platnosť piatich striedaní: Týka sa to aj II. ligy a Slovnaft Cupu

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Aj v budúcej sezóne druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a v pohári - Slovnaft Cupe budú mať tréneri k dispozícii päť striedaní v troch prerušeniach hry. Predĺženie platnosti pravidla, ktoré prijali po koronavírusovej prestávke, schválil výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) hlasovaním per rollam.

Zvýšenie počtu striedajúcich hráčov z troch na piatich platilo navrhla pri reštartoch súťaží po koronakríze IFAB – medzinárodná organizácia zaoberajúca sa zmenou futbalových pravidiel. Prijať prípadne odmietnuť odporúčanie mali v kompetencii už samotné národné zväzy, asociácie.


"Niektoré súťaže, ktoré sa reštartovali v roku 2020, môžu mať kratšie obdobie, ako je obvyklé, na zotavenie, prípadne na prípravu pred začiatkom svojej nasledujúcej sezóny. V mnohých súťažiach bude sezóna 2020/21 zahŕňať zápasy, ktoré sa budú hrať v zhustenom období kvôli oneskorenému štartu a neschopnosti skončiť skôr, ako je obvyklé, z dôvodu veľkých medzinárodných turnajov. V dôsledku toho Správna rada IFAB rozšírila voliteľnú dočasnú zmenu o počte striedajúcich hráčov pre súťaže plánované s ukončením do 31. júla 2021 a pre medzinárodné súťaže plánované s ukončením do júla/augusta 2021," citoval oficiálny web SFZ z odporúčania IFAB.


Tagy: SFZ Slovnaft Cup

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Marko Erd

DISKUSIA