Český reprezentant († 20) prehral boj o život! V mladom veku ho premohla rakovina

Ondřej Buchtela
Ondřej Buchtela

BENÁTKY NAD JIZEROU - Českému hokejistovi Ondřejovi Buchtelovi lekári našli zhubný nádor na srdci. Vzácny druh rakoviny sa mu nepodarilo poraziť. Boj o život prehral v dvadsiatich rokoch.

"Dôvod, pre ktorý teraz netrénujem, nie som aktívny na sociálnych sieťach a nevychádzam z domu, a keď už, tak iba na vozíku, je rakovina. Uplynulé dva týždne boli veľmi zvláštne pre mňa aj pre celú moju rodinu. Ak sa dá život počas dvoch dní prevrátiť hore nohami a úplne od základu zmeniť priority, tak hovorím, že sa to dá," uviedol mladý obranca na sociálnej sieti. 

Podporu mu vyjadrili viaceré športové osobnosti. Na transparentný účet mu ľudia posielali väčšie či menšie finančné čiastky, aby sa mohla financovať náročná liečba. Hoci na ňom bolo viac ako tri milióny českých korún, život sa mu zachrániť nepodarilo. O smutnej správe informovala na sociálnej sieti jeho priateľka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nebojte se o něj, povstane na věčnosti Anička

Príspevok, ktorý zdieľa Ondřej Buchtela (@ondrej_buchtela),

Sústrasť vyjadril už aj český hokejový zväz. Portál idnes.cz citoval prezidenta Českého hokeja Tomáša Krála: "Život je občas nesmierne krutý. Vážna choroba, ktorá u Ondreja prepukla, vyvolala obrovskú vlnu hokejovej solidarity a z ohlasov, ktoré sme dostali viem, že všetci na neho budeme spomínať len v najlepšom. V mene českého hokeja chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, najbližším a kamarátom."


Tagy: Ondřej Buchtela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA