Slovenskí mladíci v prípravnom zápase neuspeli: Debakel od českej dvadsiatky

Hlavný tréner SR20 Róbert PetrovickýHlavný tréner SR20 Róbert Petrovický Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRNO - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v piatok v Brne v prípravnom zápase s českými rovesníkmi 2:6. Zverenci Róberta Petrovického sa v športovom centre Lužánky stretnú s Čechmi ešte dvakrát.

Lepšie začali domáci, ktorí mali od úvodu tlak, korunovali ho v 5. minúte gólom Stanislava Svozila. V deviatej minúte využil zakrytý výhľad českého brankára syn trénera slovenského výberu Rayen Petrovický a vyrovnal. Na začiatku druhej tretiny hrali Česi presilovú hru, ale Slováci sa ubránili a niekoľko sekúnd po jej skončení sa v skrumáži pred bránkou presadil Martin Chromiak - 1:2. Tretí gól mohol pridať Čajkovič, ale v samostatnom úniku neprekonal brankára Paříka. Česi potom vyrovnali v 32. minúte v početnej výhode, presadil sa Martin Lang. V druhej tretine napokon vrátil domácim jednogólové vedenie Jaromír Pytlík. V tretej tretine strelili góly už len Česi. Na 4:2 zvýšil Adam Raška, ďalší gól pridal Pavel Novák a skóre spečatil Jan Myšák.

prípravný zápas:

Česko 20 - Slovensko 20 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Góly: 5. Svozil (Pytlík), 32. Lang (Pytlík, Mužík), 38. Pytlík (Teplý, Myšák), 45. Raška, 54. Novák (Klikorka, Myšák), 56. Myšák (Raška, Klikorka) – 9. Petrovický (Valigura, Melcher), 24. Chromiak (Lašák, Beňo). Rozhodovali: Jeřábek, Vrba – Komínek, Otáhal, vylúčení: 4:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Česko: Pařík – Klikorka, Kučeřík, Svozil, Haš, Kremláček, Poizl, Suhrada, Kubíček – Lang, Teplý, Peterek, Novák, Barinka, Najman, Vitouch, Myšák, Pytlík, Raška, Koffer, Mužík
Slovensko: Hlavaj – Beňo, Mudrák, Petrovický, Fatul, Stacha, Turan, Golian, Gajdoš – Valigura, Melcher, Kašlík, Lašák, Jendek, Turanský, Chromiak, Jellúš, Slafkovský, Krajč, Čajkovič, Kolenič

Viac o téme: Slovensko Česko