Fellaini hetrikom dostal Hamšíkovcov na kolená: Čínsky Ta-lien na úvod novej sezóny neuspel

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: Profimedia

TA-LIEN - Futbalisti Ta-lien I-fang aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom nevstúpili do novej sezóny najvyššej čínskej súťaže ideálne. V nedeľnom stretnutí 1. kola doma prehrali so Šan-tung Lu-neng Tchaj-šan 2:3. Hamšík odohral celý zápas.

Ta-lien pritom viedol od 59. minúty 1:0, keď sa presadil venezuelský útočník Salomon Rondon. Domáci však doplatili na výpadok medzi 79. až 86. minútou, keď hetrikom otočil stav belgický legionár Marouane Fellaini. V nadstavenom čase skorigoval Švéd Marcus Danielson.

Čínska liga odštartovala v sobotu s päťmesačným oneskorením spôsobeným pandémiou koronavírusu. Súťaž sa hrá v dvoch pred prázdnymi tribúnami. Okrem Ta-lienu, sa zápasy budú konať aj v meste Su-čou.

Viac o téme: Marek Hamšík Čína Ta-lien I-fang Šan-tung Lu-neng Tchaj-šan