VIDEO Cristiano Ronaldo režíroval rozhodujúci triumf: Juventus je opäť majstrom!

Radosť hráčov Juventusu po góle Cristiana RonaldaRadosť hráčov Juventusu po góle Cristiana Ronalda Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Juventus Turín sa po výhre 2:0 nad Sampdoriou stal definitívne majstrom Serie A deviatykrát v sérii. V oboch góloch "Starej Dámy" mala prsty najväčšia hviezda mužstva Cristiano Ronaldo.

V nadstavenom čase prvého polčasu skóroval Ronaldo po parádnej štandardke, kedy oklamali obranu hostí. Hviezdny Portugalčan si zbehol po loptu na hranicu šestnástky a nekompromisne umiestnil loptu k pravej tyči. Prsty mal aj v druhom góle, ktorý padol v 67. minúte. Jeho strelu síce vyrazil gólman Audero, ale k dorážke sa dostal Federico Bernardeschi.

Futbalisti Bologne zvíťazili v nedeľňajšom domácom stretnutí 36. kola talianskej Serie A nad US Lecce 3:2. Už v 5. minúte viedli 2:0 a vyzeralo to, že majú našliapnuté za tromi bodmi. V nadstavenom čase prvého polčasu však súper znížil, keď sériu zaváhaní v súperovej šestnástke potrestal Marco Mancosu a v 66. minúte zakončil individuálny prienik parádnou strelou Filippo Falco. Hostia v závere stretnutia vrhli všetky sily do útoku, prepadli však pri plnení si obranných povinností a gambijský útočník Musa Barrow zariadil víťazstvo Bologne.

Dve kolá pred koncom ročníka stráca Lecce na záchranu štyri body, najbližšie sa predstaví v stredu na trávniku Udinese Calcio. Už skôr zo súťaže vypadli Brescia Calcio a Spal Ferrara.

Slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro hral od 65. minúty za rímske Lazio, ktoré získalo všetky body po víťazstve 5:1 na ihrisku Hellasu Verona. Hetrikom sa v drese hostí blysol Ciro Immobile, najlepší strelec ligy má na konte už 34 gólov. Lazio sa vďaka hladkému triumfu bodovo dotiahlo na tretiu Atalantu Bergamo.

AS Rím zdolal Fiorentinu 2:1 a upevnil si v tabuľke 5. miesto, ktoré na konci sezóny garantuje účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2020/2021. Už o štyri body zaostáva za "giallorossi" AC Miláno, o päť siedmy SSC Neapol.

Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)
Góly: 45.+7 Ronaldo, 67. Bernardeschi, ČK: 77. Thorsby (Sampdoria) po druhej ŽK

AS Rím - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)
Góly: 45. a 87. Veretout (oba z 11 m) - 54. Milenkovič

Cagliari Calcio - Udinese Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 3. Okaka

Spal Ferrara - FC Turín 1:1 (0:1)
Góly: 80. D'Alessandro - 57. Verdi

Hellas Verona - Lazio Rím 1:5 (1:1)
Góly: 38. Amrabat (z 11 m) - 45.+5, 83. a 90.+4 Immobile (prvý a tretí z 11 m), 56. Milinkovič-Savič, 62. Correa