Slováci na ceste do play-off NHL: Na záverečných súpiskách svieti týchto osem mien

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar

NEW YORK - Osem slovenských hokejistov figuruje na súpiskách klubov pred reštartom sezóny v zámorskej NHL. Podľa pravidiel má každý tím povolené priviesť do "hub cities" Edmontonu a Toronta maximálne 31 hráčov. Kompletné súpisky zverejnila v pondelok liga na svojom webe.

V kádri Washingtonu Capitals figurujú obranca Martin Fehérváry a útočník Richard Pánik, v zostave Bostonu Bruins nechýbajú kapitán Zdeno Chára a brankár Jaroslav Halák. V hre budú aj ďalší slovenskí obrancovia Andrej Sekera z Dallasu Stars, Martin Marinčin z Toronta Maple Leafs a Erik Černák z Tampy Bay Lightning. Menoslov slovenských hokejistov dopĺňa Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens.

V prípravných kempoch pred reštartom sezóny figurovali aj Adam Húska z NY Rangers a Adam Ružička z Calgary Flames. Ani jeden z nich sa však pred presunom do "hub cities" nedostal na súpisku svojich tímov. Ottawa Senators v kádri s ďalším slovenským obrancom Christiánom Jarošom už v sezóne nepokračuje.


Tagy: Washington Capitals Andrej Sekera Jaroslav Halák Martin Marinčin Zdeno Chára Richard Pánik Tomáš Tatar Boston Bruins Dallas Stars Montreal Canadiens Toronto Maple Leafs Erik Černák Martin Fehérváry Tamps Bay Lightning

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA