Nepríjemný následok hrozivo vyzerajúceho zranenia: Mbappé nestihne štvrťfinále Ligy majstrov

Kylian Mbappé po faule súpera nedohral finále Francúzskeho pohára
Kylian Mbappé po faule súpera nedohral finále Francúzskeho pohára

PARÍŽ - Francúzsky útočník Kylian Mbappé bude chýbať futbalistom Paríža St. Germain vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Atalante Bergamo (12. augusta). Po zranení členka ho čaká približne trojtýždňová pauza.

Dvadsaťjedenročný kanonier PSG absolvoval po tvrdom zákroku Loica Perrina v piatkovom finále Francúzskeho pohára s AS St. Etienne (1:0) ďalšie vyšetrenia, ktoré potvrdili predbežnú diagnózu - vyvrtnutie a značné poškodenie väzov v členku. Majster sveta z roku 2018 tak s určitosťou vynechá aj blížiace sa finále Francúzskeho ligového pohára proti Olympique Lyon (v piatok 31. júla). Ohrozený je aj jeho štart v augustovom vyvrcholení Ligy majstrov, i keď podľa prognóz by sa mal stihnúť uzdraviť do semifinále.

PSG vo finále Francúzskeho pohára zdolal St. Etienne vďaka presnému zásahu Neymara 1:0, no jeho triumf zatienilo hrozivo vyzerajúce zranenie Mbappeho. Francúzsky reprezentant sa stal v 31. minúte terčom ostrého zákroku Perrina, po ktorom uvidel stopér AS červenú kartu. Mbappé si nechal pravý členok dlhší čas ošetrovať, napokon ho vystriedal Pablo Sarabia. Nakoniec sa vyhol vážnejšiemu zraneniu, keď vyšetrenia neodhalili žiadnu zlomeninu. "Očakávaná dĺžka liečby je približne tri týždne," uviedol úradujúci majster Ligue 1 v pondelkovom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AFP.

 

 

 


Tagy: Kylian Mbappé

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Francois Mori

DISKUSIA