Veľký šampión neprestáva bojovať o život: Zanardi podstúpil ďalšiu operáciu mozgu

Alex Zanardi
Alex Zanardi

MILÁNO - Bývalý jazdec F1 a štvornásobný paralympijský šampión Alex Zanardi sa podrobil ďalšej operácii mozgu. Informovala o tom nemocnica San Raffaelle v Miláne, v ktorej 53-ročný Talian leží po havárii.

"Zanardi podstúpil náročný neurochirurgický zákrok v súvislosti s komplikáciami spôsobenými prvotným zranením," uviedla nemocnica vo svojom vyhlásení. Operácia prebehla už v sobotu a podľa agentúry DPA dopadla úspešne. Zanardiho stav je stabilizovaný, zostáva však stále na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Niekdajšieho pilota F1 zrazilo 19. júna na parapretekoch na handbikoch pri Pienze nákladné auto. Pri nehode utrpel zranenia v tvárovej a lebečnej oblasti. Už pred sobotňajšou operáciou, ktorej predchádzalo náhle zhoršenie stavu, absolvoval tri náročné neurochirurgické zákroky v nemocnici v Siene, vrátane operácie tváre. Lekári varovali, že mohol utrpieť aj poškodenie mozgu.

Zanardi mal v roku 2001 ťažkú haváriu na motoristických pretekoch série Cart. Museli mu po nej amputovať obe nohy. Neskôr sa z neho stal reprezentant na handbikoch, na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal štyri zlaté a dve strieborné medaily.


Tagy: Alex Zanardi

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA