VIDEO Nebezpečná hra so zdravím bojovníka? Skúsený rozhodca UFC pod paľbou kritiky

Herb DeanHerb Dean Zdroj: profimedia.sk

ABÚ ZABÍ - Američan Herb Dean je zrejme najrenomovanejším rozhodcom v miešaných bojových umeniach (MMA). V najprestížnejšej organizácii sveta UFC sú mu často prideľované tie najsledovanejšie zápasy a za sebou má viac ako 15-ročnú kariéru. Aj tí najlepší však niekedy môžu spraviť chybu.

Ostrov bojovník UFC v Abú Zabí má za sebou ďalší galavečer. Popri hlavnom nedeľnom zápase, v ktorom Robert Whittaker jednomyseľným výrokom rozhodcov zdolal Darrena Tilla však rezonuje aj súboj Francisca Trinalda a Jaie Herberta. 

Kontroverziu vyvolal moment v treťom kole, kedy Trinaldo presným úderom trafil svojho súpera a ten padol k zemi. Rozhodca Dean však prekvapivo zápas neukončil a zjavne otrasenému Herbertovi tak na tvári pristáli ďalšie údery. Sám Trinald tomu evidentne nerozumel a pokračovať sa mu veľmi nechcelo. 

 

 

Deana za toto váhanie okamžite skritizoval aj komentátor Dan Hardy, ktorý sa s rozhodcom po zápase pustil do slovnej výmeny. "Jeho prácou je chrániť zdravie bojovníkov. Pozrite sa znovu na ten zápas a sledujte Herbertové ruky a ich pohyb. To, že ich mal hore neznamená, že bránil údery. Trinaldo je desivý zápasník a každá sekunda navyše bola zbytočná," zhodnotil situáciu ďalší komentátor a zápasník Paul Felder. Búrlivá diskusia sa navyše rozpútala aj na sociálnych sieťach, kde sa do uznávaného rozhodcu obulo viacero bojovníkov a fanúšikov. 

K celej situácii už sa vyjadril aj Dean, ktorému sa nepáčilo, že niekto v hale zakričal aby zápas zastavil. "Každý máme svoju prácu a sú len dve osoby, ktoré mi takto môžu radiť, aby som to zastavil. Zdravotník a tréner v roh daného zápasníka. Po zápase som sa rozprával so zdravotníkom a ten s priebehom súhlasil. Nehovoril som ešte s Herbertovým rohom, ale inšpektori mi povedali, že som postupoval správne," uviedol na svojom Instagrame.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa herbdeanmma (@herbdeanmma),

Viac o téme: UFC Herb Dean
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Twitter - J&M Sport Takes
  • Zdroj: športky

Súvisiace články