FOTO Róbert Vittek má srdce na správnom mieste: Pomoc rodine v náročných životných podmienkach

R�bert Vittek sa zapojil sa do projektu Grantov� jablkoR�bert Vittek sa zapojil sa do projektu Grantov� jablko Zdroj: Športky/Ján Zemiar

BRATISLAVA - Rodiny v náročných životných podmienkach si kvôli nedostatku financií často nedokážu zabezpečiť príjem pestrej a vyváženej stravy. Ocitli sa v nich z dôvodu vážneho zdravotného znevýhodnenia či ochorenia jedného z členov, alebo sa dlhodobo nevedia vymaniť z chudoby. Spoločnosť Lunys preto založila projekt Grantové jablko, v rámci ktorého daruje 3 tony ovocia, zeleniny a výživných potravín týmto rodinám. Do tohto projektu sa zapojil aj bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek.

Bývalý kanonier Slovana Bratislava či 1. FC Norimberg sa rozhodol navštíviť rodinu, ktorej doručil zásielku zdravých potravín. "Správna výživa a výber potravín pre naše deti je základom ich zdravého rastu. Riadim sa tým aj ja pri mojich deťoch. Do projektu Grantové jablko som sa zapojil, lebo každé dieťa by malo dostať čo najviac vitamínov a živín z čerstvého ovocia a zeleniny. A deti so zdravotným znevýhodnením predovšetkým," zhodnotil Vittek.

Okrem 38-ročného bývalého futbalistu sa do charitatívneho projektu zapojil aj bojovník MMA Attila Végh, ktorý sa taktiež rozhodol pomáhať. Palec hore pre oboch športovcov.

Róbert Vittek sa zapojil Galéria fotiek (5) Zdroj: Športky/Ján Zemiar

O projekte Grantové jablko

V prvej fáze projektu bolo vybraných 100 rodín z  celého Slovenska. Ovocno-zeleninové a potravinové zásielky boli distribuované šoférmi firmy Lunys priamo pred dvere jednotlivých rodín. Obsahom bol najmä tovar s vysokým obsahom vitamínov spolu so základnými potravinami. Išlo napríklad o ryžu, múku, zemiaky, jablká, banány a citrusy. Na pomoc rodinám prispievajú aj samotní zákazníci e-shopu, a to 1 percentom z každého zrealizovaného nákupu. 

"Sortiment darovaných potravín, ovocia a zeleniny sme sa snažili navrhnúť tak, aby bol čo najviac nutrične bohatý. Chceme ho tak dopriať rodinám, ktoré si ho veľakrát nemôžu dovoliť. Nepôjde o jednorazovú pomoc, plánujeme takto pravidelne pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú," uviedla Michaela Petrula Jagerová, brand manažérka jednej z najväčších distribučných spoločností čerstvých potravín, ovocia a zeleniny na Slovensku, ktorá počas koronakrízy spustila aj nový e-shop pre domácnosti.

Deti so zdravotným znevýhodnením musia často veľa rehabilitovať, pričom cvičenia v špecializovaných centrách sú pre ich rodiny obrovskou finančnou záťažou. Rovnako aj zdravotnícke a kompenzačné pomôcky, ktoré sú pre nich nevyhnutné. V mnohých prípadoch musí jeden z rodičov zostať s dieťaťom doma, a rodina tak prichádza o príjem. Ak ide o samoživiteľa, situácia je ešte náročnejšia. Rodičia často dokážu pokryť len základné životné potreby rodiny a v mnohých prípadoch nemajú prostriedky na to, aby svojim deťom zabezpečili kvalitnú výživu. Výber rodín, ktorým bude potravinová pomoc poskytnutá, prebiehal v spolupráci s Nadáciou Pontis a s OZ Maják nádeje.

"V Nadácii Pontis dlhodobo pomáhame rodinám v náročných životných podmienkach, ktoré majú ťažkosti s pokrytím základných potrieb. Vážime si preto iniciatívu spoločnosti Lunys  a oceňujeme najmä to, že pôjde o pravidelnú pomoc. Oslovení rodičia často nemôžu dopriať svojim najbližším potraviny takej kvality, akú by si želali, preto túto pomoc uvítali s nadšením," hovorí Martina Čápová, programová manažérka Nadácie Pontis.

"Maják nádeje sprevádza rodiny v núdzi a pomáha im zlepšiť životné podmienky. Venujeme sa najmä osamelým matkám s nezaopatrenými deťmi, ktoré nemajú často krát zabezpečené ani základné životné potreby, akými sú pestrá strava a dostatok vitamínov. Aktuálne pomáhame 47 rodinám.  Darované potraviny, ovocie a zelenina budú pre tieto rodiny veľkým prínosom," hovorí Soňa Vancáková, riaditeľka občianskeho združenia Maják nádeje.

Viac o téme: Róbert Vittek
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Športky/Ján Zemiar
  • Zdroj: športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy