Ocenení futbalisti z ŠK Vrakuňa: Grant z Fondu využijú na nákup traktora!

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

BRATISLAVA - Na Slovensku pôsobia stovky menších športových klubov, ktoré pocítili náročnosť doby po koronakríze. Jedným z nich je aj ŠK Vrakuňa z Bratislavy, ktorý sa do Fondu pre budúcnosť športu zapojil, aby dokázal zafinancovať kúpu nového traktora na úpravu futbalového trávnika. Suma 2700 eur určite poteší.

Na Slovensku pôsobia stovky menších športových klubov, ktoré pocítili náročnosť doby po koronakríze. Jedným z nich je aj ŠK Vrakuňa z Bratislavy, ktorý sa do Fondu pre budúcnosť športu zapojil, aby dokázal zafinancovať kúpu nového traktora na úpravu futbalového trávnika. Suma 2700 eur určite poteší.

S existenčnými problémami sa boria viaceré kluby na Slovensku. Samosprávy boli nútené zavrieť kohútiky, preto akákoľvek finančná pomoc je veľmi vítaná. Potvrdzuje to aj prezident futbalového klubu ŠK Vrakuňa Andrej Ravasz: „Je to skvelá správa pre vrakuňský futbal, pretože každé euro sa ráta. Aj chalani či rodičia sú nadšení. Každý pozitívny moment posúva náš klub vpred.“  

V ocenenom videu je úsmevná pasáž, ako približne 20 malých futbalistov ťahá valec na úpravu hracej plochy. Nahradí ľudskú silu technika? „Každá podobná aktivita sceľuje kolektív, ale spomenutý úsek je samozrejme ilustračný. Potrebujeme zaobstarať viaceré technické prostriedky na chod klubu. Medzi nimi aj traktor, pretože ten starý má 40 rokov a je za hranicou životnosti. Grant z Fondu nám výrazne pomôže,“ zakončil spokojný Ravasz.

Fond pre budúcnosť športu na podporu mladých talentov, ktorý založila stávková spoločnosť Niké, odmenil už 20 športovcov či tímy, ktoré si rozdelili takmer 40 tisíc €. Ak chceš byť medzi odmenenými aj ty či tvoj klub, je to jednoduché. Nahraj vtipné a zaujímavé video, prihlás ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno získaš grant, ktorý ti pomôže športovo napredovať. Držíme palce!

Video s oceneným klubom z Vrakune si môžeš pozrieť TU:

 


Tagy: Tomi Kid Kovács

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA