Zvolen bude stavať na domácich hráčoch: Legionárov hľadali presne šitých na mieru

Peter OremusPeter Oremus Zdroj: TASR - Roman Hanc

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen začali od pondelka s prípravou na novú sezónu. Trénerské trio Peter Oremus, Andrej Kmeč a Andrej Podkonický privítalo na zraze všetkých Slovákov v kádri okrem Jakuba Koleniča, ktorý si plnil povinnosti s reprezentáciou do 20 rokov na prípravných zápasoch v Brne proti českým rovesníkom. Termíny prípravných zápasov zverejnia Zvolenčania neskôr.

Prvý tréning absolvovali Zvolenčania pod vedením kondičného trénera HKM Richarda Pinku. Prvú tréningovú jednotku vynechal pre mierne problémy s členkom iba útočník Radovan Puliš. V utorok čaká hráčov posilňovňa, rozdelení budú na dve skupiny. Na skúške sú aj dvaja mladí odchovanci, útočník Patrik Halama a obranca Andrej Klein. "Som veľmi rád, že všetci Slováci prišli a sú zdravotne v poriadku. Prvý týždeň absolvujeme na suchu a budeme sa spoznávať a komunikovať. Od budúceho týždňa chceme začať trénovať na ľade," povedal Oremus pre klubový web "rytierov".   

Tréner vyjadril spokojnosť so skladbou kádra, kapitána tímu určí neskôr: "Išiel som sem s tým, že tu chceme mať čo najviac zvolenských chlapcov, čo sa aj podarilo a verím, že sa to odzrkadlí v sezóne. Dôležité je zdravie a potom výkonnosť. Je na nás všetkých, aby sme vstupovali do zápasov s tým, že chceme byť úspešní a verím, že sezóna sa pre nás skončí dobre, urobíme pre to všetko. Kto bude kapitán, o tom je momentálne ešte skoro hovoriť, je to len prvý deň. Máme tu však typy, ktoré by sa toho mali chopiť a ja pevne verím, že vyberieme toho správneho."     

Generálny manažér HKM Ladislav Čierny uviedol, že káder je nateraz uzavretý, no načrtol možný termín príchodu zahraničných posíl: "Slovákov máme k dispozícii všetkých, na legionárov musíme ešte týždeň alebo dva počkať, vzhľadom na momentálnu situáciu a podmienky cestovania. Pribudne už len podpis brankára, ktorého by sme mali predstaviť koncom tohto, resp. začiatkom ďalšieho mesiaca." Pätica legionárov sa však po príchode nevyhne povinnej karanténe. "Bohužiaľ, je to tak, zahraniční hráči zo všetkých krajín budú musieť absolvovať päťdňovú karanténu a následné testovanie."     

Majster sveta z roku 2002 má za sebou prvé mesiace vo funkcii, rozbeh pre neľahkú situáciu s pandémiou koronavírusu nemal jednoduchý. So skladbou kádra a zložením realizačného tímu je však aj on spokojný: "Samozrejme, nie vždy všetko vyjde, ale ja osobne som spokojný. Fanúšikovia možno vyjadrili mierne obavy nad obranou, no ja myslím, že neoprávnené. Navyše defenzíva musí byť vecou celého tímu a my chceme dostávať čo najmenej gólov. Útok má výborný potenciál a vzadu musíme ukázať poctivú defenzívu s minimom inkasovaných gólov, to je pre mňa základ. Všetko, čo dokážeme vpredu, bude naviac. Máme aj ofenzívne typy obrancov, ktorí môžu hrať presilovku, minimálne dvaja zámorskí obrancovia. Zámerne sme vyhľadali legionárov, ktorí už majú skúsenosti s európskym hokejom. Celkovo môžem povedať, že väčšinu hráčov, ktorých sme chceli, sa podarilo získať. Je známe, že Michal Chovan ponuku odmietol, s Jurajom Valachom to nebolo o finančných podmienkach, skôr o tom, že by ešte rád skúsil zahraničie."

menoslov hráčov, ktorí v pondelok začali prípravu:
Adam Trenčan, Branislav Kubka, Christián Michalčin, Andrej Hatala, Peter Hraško, Jakub Meliško, František Gajdoš, Andrej Klein, Dalibor Ďuriš, Marek Viedenský, Radovan Bondra, Václav Stupka, Miloš Kelemen, Radovan Puliš, Peter Zuzin, Patrik Marcinek, Marco Halama, Ján Chlepčok, Jozef Tibenský, Patrik Halama

Viac o téme: HKM Zvolen Peter Oremus Andrej Kmeč Andrej Podkonický
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Roman Hanc
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články