Slovenskí mladíci po derby v ohrození: Traja českí hokejisti mali koronavírus!

Róbert Petrovický
Róbert Petrovický

BRATISLAVA - Traja členovia českej hokejovej reprezentácie do 20 rokov mali pozitívne testy na nový koronavírus po trojici prípravných zápasov so slovenskou "dvadsiatkou".

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) dostal o prípade informácie z českej strany a momentálne sa situáciou zaoberá. TASR o tom informoval hovorca SZĽH Peter Jánošík.

Nemenovaná trojica mala pozitívne testy po príchode do svojich klubov. Slováci odohrali trojicu prípravných duelov s Českom v Sportcentre Lužánky v Brne v piatok, nedeľu a v pondelok. Zverenci trénera Róberta Petrovického v nich prehrali postupne 2:6, 0:4 a 1:3.

"O situácii boli upovedomení aj všetci hráči a členovia realizačného tímu slovenskej juniorskej reprezentácie. Nateraz zostávajú v karanténe a rovnako budú postupovať podľa pokynov hlavného hygienika," informoval SZĽH.

Oficiálne oznámenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v súvislosti s pozitívnymi testami na koronavírus v českej reprezentácii do 20 rokov:

"Vedenie Českého hokeja v utorok informovalo Slovenský zväz ľadového hokeja, že traja hráči českej juniorskej reprezentácie, ktorí sa od minulého piatka do pondelka zúčastnili na prípravnom trojzápase proti slovenskej dvadsiatke, mali po návrate do klubov pozitívny test na koronavírus.

V tejto súvislosti SZĽH oznamuje a zároveň žiada všetkých slovenských novinárov, ktorí sa či už v piatok, v nedeľu alebo v pondelok zúčastnili na reprezentačnom prípravnom stretnutí v Brne, aby postupovali v zmysle pokynov hlavného hygienika SR a kontaktovali príslušný Úrad verejného zdravotníctva vo svojom okolí. SZĽH zároveň žiada novinárov, aby o svojej prítomnosti na jednotlivých stretnutiach informovali aj PR a Media managera SZĽH Petra Jánošíka na mailovej adrese janosik@szlh.sk."


Tagy: Slovensko U20 Róbert Petrovický Česko U20

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA