VIDEO Škriniar s Lobotkom šláger odsledovali len z lavičky, Kuckovci vedenie s favoritom neudržali

Diego Demme a Borja ValeroDiego Demme a Borja Valero Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno zdolali v utorňajšom domácom stretnutí 37. kola najvyššej talianskej súťaže SSC Neapol 2:0. V tabuľke sa udržali na druhom mieste o bod pred Atalantou Bergamo, ktorá zvíťazila na pôde Parmy 2:1. Obranca Interu Milan Škriniar aj stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka presedeli duel na lavičke náhradníkov.

Milánčania sa dostali do vedenia už v 11. minúte, keď otvoril skóre Danilo D'Ambrosio. V 74. minúte sa strelecky presadil aj Lautaro Martínez a poistil druhé víťazstvo Interu za sebou. Neapol je po prehre na siedmej priečke.

Cristiano Biraghi a Arkadiusz Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

V záverečnom kole sa Inter stretne práve s Atalantou, ktorá v Parme otočila nepriaznivý stav po prvom polčase. Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka a videl žltú kartu. Parma prehrala po predchádzajúcich dvoch víťazstvách a figuruje na jedenástej pozícii.

Alejandro Gomez a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Massimo Paolone

Obhajobu majstrovského titulu si už v predstihu zabezpečil Juventus Turín, v stredu sa predstaví na ihrisku Cagliari.

Inter Miláno - SSC Neapol 2:0 (1:0)
Góly: 11. D'Ambrosio, 74. Martinez
/M. Škriniar (Inter) bol na lavičke náhradníkov - S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

Parma Calcio - Atalanta Bergamo 1:2 (1:0)
Góly: 43. Kulusevski - 70. Malinovskij, 84. Gomez