Legendárny Xavi na adresu Messiho: Leo je zviera! Bude hrať dovtedy, kým bude sám chcieť

Xavi HernándezXavi Hernández Zdroj: Profimedia

BARCELONA - Bývalý španielsky reprezentant a dlhoročná opora Barcelony Xavi Hernández sa v rozhovore pre madridský denník Marca vyjadril k viacerým témam spojených s futbalovým dianím.

Súčasný tréner Al-Sadd sa nakazil koronavírusom, ale podľa jeho vlastných slov sa cíti v poriadku, pričom v Katare je veľmi spokojný. "Cítim sa v pohode, aj keď musím byť v izolácii. Rád by som sa čoskoro vrátil do tréningu. Futbal v Katare napreduje. Krajina sa zmenila. Cesty, reštaurácie, hotely a rovnako aj päť z ôsmich štadiónov sú už takmer dokončené. Katar rastie veľmi rýchlo."
 
Ako vníma ikona Barcelony účasť hviezdneho Lionela Messiho na šampióne v roku 2022, ktorý bude mať v tom čase 35 rokov? "Leo bude hrať dovtedy, kým bude sám chcieť. Je to zviera. Messi si ešte určite zahrá na Majstrovstvách sveta. O tom vôbec nepochybujem," povedal Xavi, ktorý sa vyjadril aj na futbal po koronavíruse: "Myslím si, že to zníži určitú úroveň, tak ako všetko po pandémii. Je to škoda, ale mnohé veci ohľadom klubov a hráčov sa budú musieť reoganizovať."
 
Messi a Xavi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA
 
Španielska futbalová legenda sa opäť vyjadrila aj na svoju ďalšiu budúcnosť spojenú s vedením Barcelony. "Vždy som otvorene hovoril, že trénovať Barcelonu je môj cieľ. Teraz sa však sústredím na prácu v Al-Sadd. Neviem sa dočkať novej sezóny. Setiénovi želám všetko najlepšie. Niekedy hrá Barcelona dobre, niekedy horšie. Mne sa herná vízia Setiéna páči."
Viac o téme: FC Barcelona Xavi Hernández
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články