VIDEO Český brankár v NHL sa nestačil čudovať: Zvláštny odskok puku viedol ku gólu

David Rittich v bránke FlamesDavid Rittich v bránke Flames Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

EDMONTON - Po dlhočiznej pauze zapríčinenej koronavírusom sa fanúšikovia ľadového hokeja konečne dočkali. NHL sa pomaly rozbieha prípravnými zápasmi a zakrátko sa začne aj samotné play-off s 24 tímami. V nočnom súboji Edmontonu s Calgary sa do bránky postavil český brankár David Rittich, ktorému sa prihodila nevšedná vec.

Rittich vystriedal v polovici stretnutia Cama Talbota, ktorý inkasoval dva góly. Darilo sa mu veľmi dobre. Celý zvyšok druhej tretiny neinkasoval. Prvý puk prekĺzol za jeho chrbát až v 56. minúte zápasu, a aj to mal značnú smolu.

Nugent-Hopkins nahodil vysoký puk z polovice klziska do útočnej tretiny, ktorý by si Rittich za normálnych okolností pohodlne ustrážil. Puk však pri páde výrazne zmenil smer a český brankár musel predviesť nečakaný zákrok. Z celej situácie profitoval Patrick Russell, ktorý sa dostal k dorážke a pohodlne skóroval.

O pol minútky neskôr pocítil Rittich na vlastnej koži genialitu Conora McDavida, ktorý sa vyrútil zo stredného pásma do útočnej tretiny, poradil si s obranou a skóroval pomedzi Rittichove nohy. Stanovil tak konečné skóre 4:1 pre Edmonton.

Viac o téme: Edmonton Oilers Calgary Flames David Rittich Patrick Russell
  • Zdroj: športky