VIDEO Tatarov kiks mal vysokú cenovku: Prihrávka naslepo viedla ku gólu do zlej brány

Tomáš Tatar sa snaží zastaviť Alexandra Kerfoota a napraviť tak svoju chybu
Tomáš Tatar sa snaží zastaviť Alexandra Kerfoota a napraviť tak svoju chybu

TORONTO - Kolotoč NHL sa pomaly opäť začína roztáčať. V prvom hracom dni po koronavírusovej prestávke sa predstavil v akcii aj slovenský útočník Tomáš Tatar. Jeho Montreal sa do rozšíreného formátu play-off dostal ako úplne posledný tím s veľkou dávkou šťastia. Prípravný duel ale nevyzeral najlepšie.

Tomáš Tatar sa v dueli prezentoval jedným presným zásahom a potvrdil tak úlohu ofenzívneho lídra tímu. Na konte mu však svietili aj tri mínusové body. Podpísal sa tiež pod jeden gól súpera. Chybu v útočnom pásme počas presilovky využil  Alexander Kerfoot na strelenie druhého gólu Maple Leafs. Tatar chcel nájsť za sebou stojaceho spoluhráča prihrávkou naslepo. Riskantný ťah takmer na modrej čiare sa vôbec nevyplatil a vyústil v gól. Celkovo Montreal inkasoval v tomto zápase až dva góly počas vlastnej početnej výhody.

S výkonom svojich zverencov nebol spokojný ani tréner, ktorý videl mnoho pristoru na zlepšenie. Po dlhšej pauze sa však niet čomu čudovať. Hráči budú potrebovať pár stretnutí, aby sa naplno zabehli. "Poviem to otvorene, chlapi boli trochu 'hrdzaví'. Dnes viacerí nepodali dobrý výkon. Dúfam, že tento zápas prispeje k tomu, že sa poriadne rozohráme a už to bude len lepšie," citoval web profiligy trénera Montrealu Claudea Juliena.


Tagy: Tomáš Tatar Montreal Canadiens Toronto Maple Leafs Alexander Kerfoot

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com

DISKUSIA