Pelé vzdal veľkú poklonu hviezdnemu Ronaldovi: Momentálne je najlepší hráč na svete!

Brazílska legenda PeléBrazílska legenda Pelé Zdroj: SITA/AP/Alexander Zemlianichenko

TURÍN - Legendárny Pelé označil Cristiana Ronalda za najlepšieho hráča na planéte. Ikonický brazílsky futbalista je veľkým fanúšikom portugalskej superstar.

Pelé vzdal hold nekonečnému úsiliu 35-ročného Ronalda, ktorý s Juventusom Turín získal svoj druhý ligový titul v talianskej Serii A. Pre ´Starú dámu´ je to už deviaty majstrovský triumf v poradí, pričom práve spomínaný päťnásobný víťaz Zlatej lopty upevnil dominantné postavenie Juventusu v talianskej lige. Ronaldo podľa Pelého nevykazoval žiadne známky toho, že mu nezastaviteľne pribúda vek. Mimo iného Pelé zagratuloval svojim krajanom Douglasovi Costovi, Danilovi a Alexovi Sandrovi za majstrovský úspech.
 
"Chcel by som zablahoželať svojim brazílskym kolegom Douglasovi Costovi, Alexovi Sandrovi a Danilovi za vynikajúcu prácu pri zisku titulu s Juventusom. Cristiano Ronaldo je moderný športovec, ktorý všetkým ukazuje, že úspech príde k tým, ktorí sú oddaní a milujú to, čo robia," uviedol Pelé na sociálnej sieti.
 
Portugačan Cristiano Ronaldo v Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno
 
"Dnes je najlepším hráčom na svete Cristiano Ronaldo. Myslím si, že je najlepší, pretože je dôslednejší, ale na Messiho samozrejme nemôžete zabúdať, ale on nie je útočník," povedal Pelé ohľadom nekonečnej súťažnej rivalite medzi Messim a Ronaldom.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alexander Zemlianichenko
  • Zdroj: športky

Súvisiace články