Obávaný český snajper prehovoril o náročnom mesiaci: Najťažšie na tom všetkom bolo...

David Pastrňák
David Pastrňák

TORONTO - Hokejový útočník David Pastrňák má za sebou takmer mesiac strávený v karanténe. Aj napriek dlhej izolácii a absencii na tréningoch si pochvaľoval, ako dobre sa na ľade cíti. Obávaný kanonier verí, že Bruins pomôže už vo štvrtkovom exhibičnom dueli proti Columbusu, ktorý bude jediným prípravným zápasom pred dohráním sezóny.

Z tréningu bolo zrejmé, že najlepší strelec predčasne ukončenej základnej časti (48 gólov) nezaháľal. "Cítil som sa na ľade skvele. Až som z toho bol sám prekvapený. Milujem túto hru a vždy chcem hrať. Ale prirodzene to nie je na mne. Uvidíme, čo si o tom bude myslieť Butch (tréner Bruce Cassidy). Teraz sa sústredím hlavne na to, aby som bol s každým dňom lepší a lepší. Uvidíme, ako to bude vyzerať, ale na štvrtok chcem byť pripravený," uviedol pre klubový web Pastrňák.

Priznal ale, že má za sebou neľahké chvíle: "Môžem úprimne povedať, že tých 28 dní v karanténe bolo naozaj veľmi ťažkých. Najťažšie na tom všetkom bolo asi to, že som bol po celý čas zdravý, ale aj napriek tomu som nemohol nič moc robiť. Bolo to zároveň ťažké a frustrujúce, mám za sebou vážne veľmi dlhý mesiac."

"Som hrozne rád, že už je to celé za mnou a som konečne zase späť tu s ostatnými chalanmi. Už mi chýbali. Práve oni sú dôvodom, prečo som sa vrátil z Európy do Ameriky, aby som tu dokončil sezónu. Som vážne šťastný za to, že už som späť zase s nimi," dodal český útočník.

Podľa nastavených pravidiel odohrá každé z 24 mužstiev, ktoré zostali v hre, iba jediné prípravné stretnutie pred ostrým reštartom sezóny, ktorý nastane už v sobotu. Bruins čaká po vydarenej základnej časti skupina o nasadenie do play-off, v úvodnom zápase ho v nedeľu vyzve Philadelphia.

"Myslím, že vyzeral výborne," povedal o Pastrňákovi kouč Cassidy. "Lietal po ľade a vyžarovala z neho energia, vážne vyzeral dobre. Všetci si musia prejsť na ľade určitými vecami, s ktorými sa stretávajú, ale to sa očakávalo. Som si istý, že sa s tým vysporiada. Je na ňom vidieť, aký je šťastný, že môže byť zase späť s tímom. Celkovo by som ho ohodnotil veľmi vysokou známkou," dodal.


Tagy: Boston Bruins David Pastrňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa

DISKUSIA