Fa Donovaly Night Run sa tešia z úspešného 7. ročníka: Historicky najvyšší počet účastníkov

7. ročník Fa Donovaly Night Run s historicky najvyšším počtom účastníkov7. ročník Fa Donovaly Night Run s historicky najvyšším počtom účastníkov Zdroj: Dušan Majernik

BANSKÁ BYSTRICA - V sobotu 25. júla sa na Donovaloch konal už 7. ročník obľúbeného nočného behu Fa Donovaly Night Run, ktorý mal opäť raz nezameniteľnú atmosféru. „Máme nesmiernu radosť, že už od piatku sa tu stretávali celé rodiny a množstvo bežeckých priateľov z celého Slovenska, ktorí si prišli užiť športový víkend a obľúbené nočné preteky na Donovaloch si nenechali ujsť ani tento rok,“ hovorí marketingový riaditeľ Bratislava Marathon Team Peter Pukalovič.

Aj keď predpoveď počasia bola v sobotu nie veľmi priaznivá, nakoniec si bežci pochvaľovali príjemné zamračené donovalské nebo. Kvôli prehánkam sa o pár minút posúvali len detské behy, ktoré napokon tiež ostali bez dažďa. „Spolu s tímom sme boli pripravení aj na daždivé podmienky, avšak nakoniec bolo ideálne počasie na beh, príjemných 20 stupňov. Veľmi sa tešíme, že sa nám toto bežecké podujatie podarilo vypredať, do posledného miesta, dokonca niektorým sa žiaľ už neušlo štartové číslo, čo nás mrzí, avšak vydané nariadenia UVZ SR nepustia. O to viac nás teší, že sme v tejto „korona“ dobe pokorili hranicu 927 prihlásených bežcov“, informuje Peter Pukalovič.

7. ročník Fa Donovaly Galéria fotiek (8) Zdroj: Dušan Majernik

Až 309 bežcov si trúflo na desať kilometrovú trať s prevýšením až 208 metrov a na päť kilometrovej trati s prevýšením 112 metrov štartovalo až 425 účastníkov. Fa Kids Nočníček bežalo 193 detičiek. Celkovo sa 7. ročníka Fa Donovaly Night Run 2020 zúčastnilo 389 mužov a 345 žien.

Absolútnym víťazom päťkilometrovej trate sa stal IVANIUTA Taras s časom 0:17:58, druhý dobehol VALENT René s časom 0:18:06 a na treťom mieste skončil KOVALČÍK Matúš z Bratislava Marathon Team s časom 0:18:24. Najrýchlejšou ženou na kratšej trase sa stala ROHÁČOVÁ Radka s časom 0:21:03, ktorá bola 2. ročníky po sebe na treťom mieste, DANEČKOVÁ Maria dobehla do cieľa druhá s časom 0:21:11 a tretia bola GUNDOVA Katarína s časom 0:21:17.

Zlatú a striebornú medailu na 10 km si z minulého roka vystriedali HASCH Henrich s časom 0:34:24 a ŠVAJDA Gabriel s časom 0:35:01. Bronzovú priečku obsadil ORAWETZ Richard s časom 0:38:06.

Medzi ženami dominovala KOMARŇANSKÁ Romana z Bratislava Marathon Team s časom 0:39:42. Striebro si vybehala FAŠUNGOVÁ Petra s časom 0:40:32 a tretie miesto obsadila MARTONOVÁ Denisa s časom 0:41:35.

Kompletné výsledku nájdete TU.

Fa-ntastická večerná „disco“ ukončila siedmy ročník donovalských bežeckých pretekov. „Ďakujeme všetkým bežcom za ich úžasné výkony. Taktiež poďakovanie patrí aj obci Donovaly a PARK SNOW Donovaly a tiež Oblastnej organizácii cestovného ruchu stredného Slovenska. Tešíme sa na vás všetkých opäť o rok,“ rozlúčil sa Peter Pukalovič.

Seriál nočných behov pokračuje už tento víkend vo Vysokých Tatrách, kde je na 8. ročníku ČSOB Night Run Štrbské Pleso 2020 prihlásených už viac ako 700 bežcov.

10. októbra sa uskutoční Telekom Night Run 2020 – 12. ročník nezabudnuteľného nočného behu Bratislavou. Bežci môžu zažiť neopísateľnú atmosféru a spoznávať behom najatraktívnejšie miesta a monumenty Bratislavy.

Viac o téme: Fa Donovaly Night Run
  • Zdroj: športky