VIDEO Ovečkin zariadil víťazstvo Washingtonu, obhajca dostal poriadny výprask od Chicaga

Alex Ovečkin strieľa gól do siete CarolinyAlex Ovečkin strieľa gól do siete Caroliny Zdroj: SITA/Nathan Denette/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v stredajšom prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte nad Floridou 5:0. Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty.

Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3). V Edmontone si Colorado poradilo s Minnesotou 3:2. Prvou hviezdou zápasu Washingtonu s Carolinou sa stal kapitán Capitals Alex Ovečkin. Ruský útočník sa podieľal na víťazstve 3:2 dvoma gólmi a asistenciou. Richard Pánik sa predstavil vo štvrtej formácii Washingtonu, odohral 11:05 minúty a mal mínusový bod.

V Edmontone si Colorado poradilo s Minnesotou 3:2. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára St. Louis podľahol Chicagu 0:4. Troma bodmi sa blysol český útočník Dominik Kubalík, ktorý k dvom zásahom pridal asistenciu.

Florida - Tampa Bay 0:5

Minnesota - Colorado 2:3

Chicago - St. Louis 4:0

New York Rangers - New York Islanders 1:2

Washington - Carolina 3:2

Winnipeg - Vancouver 4:1

Viac o téme: Washington Capitals Richard Pánik Vancouver Canucks New York Rangers Florida Panthers St. Louis Blues New York Islanders Winnipeg Jets Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Chicago Blackhawks Minnesota Wild Carolina Hurricanes Erik Černák Alex Ovečkin