VIDEO Černák sa ukázal v zlom svetle: Zákerne napadol súpera a dostal sa do potýčky

Erik ČernákErik Černák Zdroj: SITA/AP/Isaac Brekken

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v stredajšom prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte nad Floridou 5:0. Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty. Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).

"Point s Kučerovom sú výnimoční hráči. Funguje medzi nimi úžasná chémia a svojimi výkonmi ťahajú dopredu celé mužstvo," pochvaľoval si kouč "bleskov" Jon Cooper spoluprácu ofenzívnych lídrov prvej formácie. Černák v závere zozadu narazil do Franka Vatrana a následne sa dostal do potýčky s Joshom Brownom, ktorý prišiel pomstiť svojho spoluhráča. Obaja aktéri šarvátky dostali štyri trestné minúty za hrubosť.

Viac o téme: Florida Panthers Tampa Bay Lightning Erik Černák Frank Vatrano
  • Zdroj: TASR, športky