Nezastaviteľný Ibrahimovič sa prirovnal k filmovej postave: Ešte sa len zahrievam!

Na snímke švédsky útočník Milána Zlatan Ibrahimovič
Na snímke švédsky útočník Milána Zlatan Ibrahimovič

JANOV - Tridsaťosemročný futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič sa prirovnal k literárnej a filmovej postave Benjaminovi Buttonovi. V stredajšom 37. kole talianskej ligy pomohol dvoma gólmi a asistenciou k výhre AC Milána 4:1 nad domácou Sampdoriou Janov.

"Som ako Benjamin Button, až na to, že som bol vždy mladý a nikdy starý. Ľudia mi hovoria, že som starý, ale ja sa len zahrievam," povedal Ibrahimovič v rozhovore pre klubovú televíziu.

Podivný prípad Benjamina Buttona je krátka poviedka Francisa Scotta Fitzgeralda z roku 1922. V roku 2008 vznikol rovnomenný film v hlavnej úlohe s Bradom Pittom. Snímka rozpráva príbeh o mužovi, ktorý sa narodí ako starec a postupne mladne.

Ibrahimovič sa od decembrového návratu do AC Miláno v 17 ligových stretnutiach zapísal medzi strelcov deväťkrát. Ďalšie góly pridal v domácom pohári. "V Taliansku som strávil sedem alebo osem rokov a ako útočník viem, že veľa šancí na skórovanie nedostanete. Takže keď už sa vám nejaká naskytne, musíte ju využiť," vyhlásil bývalý hráč mestského rivala Interu a Juventusu Turín.

Rodák z Malmö gólom v štvrtej minúte zaznamenal svoju najrýchlejšiu ligovú trefu v drese AC. Zároveň ako prvý hráč strelil v Serii A za oba milánske kluby 50 gólov.


Tagy: Zlatan Ibrahimovič AC Miláno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
TASR/AP/Spada/LaPresse

DISKUSIA