Fortuna liga odštartuje duelom Nitry so Slovanom: Fanúšikovia sa môžu tešiť na priame prenosy

Prezídium ÚLK
Prezídium ÚLK

BRATISLAVA - Nový ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odštartuje v sobotu 8. augusta zápasom FC Nitra s úradujúcim šampiónom ŠK Slovan Bratislava, ktorý od 18.00 h odvysiela RTVS v priamom prenose. Aj v novej sezóne Fortuna ligy pokračuje spolupráca s dvojicou televíznych vysielateľov Orange Šport a RTVS. Diváci si tak môžu vychutnať na televíznych obrazovkách dva zápasy v kole.

"Futbal pokračuje v televíznom koncepte z predošlej sezóny. V každom kole odvysiela jeden zápas Orange Šport aj verejnopráva RTVS. Chcel by som sa poďakovať obom vysielateľom za doterajšiu spoluprácu a tešíme sa na rýchlo sa blížiaci ročník 2020/2021," uviedol výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.

Stále platí, že štadióny môžu byť zaplnené do výšky 50% z celkovej kapacity, pričom obsadený môže byť každý druhý rad. "Aj z tohto pohľadu sú televízni vysielatelia dôležitou súčasťou Fortuna ligy. Na RTVS sa navyše fanúšikovia môžu tešiť na tradičný Magazín Fortuna ligy," uvádza sa v tlačovej správe riadiaceho orgánu Fortuna ligy.

Program 1. kola Fortuna ligy 2020/2021:

sobota 8. augusta:

18.00 FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava /priamy prenos RTVS/
19.00 MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava
19.00 FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
19.00 MFK Ružomberok - AS Trenčín
19.00 FK Senica - MŠK Žilina

nedeľa 9. augusta:

18.00 FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF iClinic Sereď /priamy prenos Orange Šport/


Tagy: Fortuna liga Michal Mertinyák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavol Zachar

DISKUSIA