Slovenskí reprezentanti sa nevyhli koronavírusu: Jeden člen tímu infikovaný, ostatní putujú do karantény

Na snímke tréner hokejovej reprezentácie SR 20 Róbert PetrovickýNa snímke tréner hokejovej reprezentácie SR 20 Róbert Petrovický Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

BRATISLAVA - Jeden člen slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov mal pozitívny test na nový koronavírus. Informoval o tom hovorca Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Jánošík.

SZĽH už má k dispozícii výsledky testov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v tele 14 z 33 členov slovenskej reprezentácie do 20 rokov, ktorí sa od minulého piatka do pondelka zúčastnili na prípravnom trojzápase proti českej juniorke v Brne. Okrem jedného pozitívneho testu bolo trinásť negatívnych. Všetci členovia tímu zostávajú naďalej v karanténe, o ďalších výsledkoch bude zväz priebežne informovať.

Testy museli Slováci absolvovať po tom, ako u troch členov českej reprezentácie diagnostikovali koronavírus. Nemenovaná trojica mala pozitívne testy po príchode do svojich klubov. Slováci odohrali trojicu prípravných duelov s Českom v Sportcentre Lužánky v Brne v piatok, nedeľu a v pondelok. Zverenci Róberta Petrovického v nich prehrali postupne 2:6, 0:4 a 1:3.

Viac o téme: Test SR20 Koronavírus SZHĽ
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články