Talianske médiá si s Messim nedajú pokoj: Vedenie Interu má s Argentínčanom veľké plány

Milan Škriniar verzus Lionel MessiMilan Škriniar verzus Lionel Messi Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

MILÁNO - V posledných týdňoch sa objavili správy o možnosti odchodu hviezdneho Lionela Messiho z Barcelony, kde má byť Argentínčan nespokojný so súčasným vedením a celkovým smerovaním španielskeho klubu.

O služby kapitána Blagranas mal prejaviť záujem taliansky klub Inter Miláno, ktorého dres oblieka aj slovenský reprezentant Milan Škriniar. Predstavitelia Nerazzurri tieto správy síce dementovali, ale niektoré médiá v krajine prichádzajú so zaujímavými zisteniami. Vedenie Interu pre superstar Barcelony pripravuje lukratívnu 4-ročnú zmluvu v celkovej hodnote 260 miliónov eur.
 
Šesťnásobný držiteľ Zlatej lopty by ročne zinkasoval okolo 50 milióno eur, čím by zarobil viac ako má hviezdny Cristiano Ronaldo v Juventuse Turín. Inter by chcel časť Messiho prestupu financovať v spolupráci s klubovými sponzormi, podobne ako to urobil Juventus v prípade Ronalda, kde má práve známa automobilka Fiat platiť plat portugalského reprezentanta. Generálny riaditeľ Marco Tronchetti, ktorý zastupuje známu spoločnosť Pirelli pred časom vyhlásil, že ako veľký sponzor Interu Miláno môžu klubu pomôcť k zisku Messiho.
 
K týmto prestupovým šumom sa vyjadril aj samotný tréner Antonio Conte, ktorý to berie s úsmevom: "Hovoríme tu o totálnom fantasy futbale. Takéto veci nemôžu byť spájané s Interom. Messiho by chcel asi každý tím, ale toto je veľmi, veľmi, veľmi vzdialené od Interu."
Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Inter Miláno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Joan Monfort
  • Zdroj: športky