Porušenie pravidiel ich vyšlo poriadne draho: Sheffield čaká náročná stíhacia jazda

Hráči Sheffield Wednesday v dueli proti Manchestru CityHráči Sheffield Wednesday v dueli proti Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Sheffield Wednesday príde v budúcej sezóne druhej najvyššej anglickej futbalovej súťaže o dvanásť bodov. Riadiaca organizácia EFL potrestala klub za porušenie jej finančných pravidiel.

Nezávislá komisia usúdila, že klub nemal do svojich finančných výkazov započítať zisk z predaja štadióna Hillsborough majiteľovi Dejphonovi Chansirimu. Táto transakcia pomohla Sheffieldu udržať sa v norme, ktorá účastníkom The Championship povoľuje stratu maximálne 39 miliónov libier za tri roky.

Predstavitelia Wednesday vyjadrili sklamanie z rozhodnutia, no privítali, že trest sa nevzťahoval na ročník 2019/2020. V ňom skončil Sheffield na šestnástej priečke osem bodov nad pásmom zostupu, odrátanie bodov by znamenalo jeho pád do League One. Nevyhol sa mu Wigan Athletic, ktorý po prechode do nútenej správy prišiel o dvanásť bodov a tie mu chýbali v konečnej tabuľke predchádzajúcej sezóny. Informovala o tom agentúra AFP.  

Viac o téme: Sheffield Wednesday The Championship
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rui Vieira
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články