Nahneval ho kontroverzný moment: Za neuvážený komentár musí zaplatiť 15-tisíc dolárov

Marcus Smart (v zelenom)Marcus Smart (v zelenom) Zdroj: SITA/AP Photo/Ashley Landis

ORLANDO - Vedenie zámorskej NBA potrestalo basketbalistu Bostonu Marcusa Smarta za kritiku rozhodcov. Pivot Celtics musí zaplatiť 15-tisíc dolárov za neuvážený komentár voči arbitrom.

Smart sa dopustil porušenia pravidiel súťaže po piatkovom prvom zápase NBA po koronavírusovej prestávke. Boston prehral s Milwaukee 112:119. Nepáčil sa mu verdikt pri údajnom faule Jannisa Antetokounmpa, ktorý mal v tej chvíli na konte päť faulov a šiesty by znamenal jeho koniec v zápase.

Arbitri však rozhodli opačne a určili, že opora Bucks bola terčom nedovoleného zákroku. Ku kontroverznému momentu prišlo minútu a pol pred koncom štvrtej štvrtiny za stavu 107:107. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Boston Celtics Jannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks Marcus Smart