Hancko ukázal v Sparte potenciál a kvalitu: Slovenský reprezentant ďakuje najmä fanúšikom

Dávid Hancko Dávid Hancko Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

PRAHA - Slovenský futbalista Dávid Hancko definitívne zostane v Sparte Praha aj v budúcej sezóne. "Rudí" sa dohodli s Fiorentinou na predĺžení hosťovanie o rok, súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

Hancko prišiel z Fiorentiny do Sparty pred minulou sezónou, napriek rozpačitým začiatkom sa postupne vypracoval na oporu defenzívy, v ktorej vytvorili s krajanom Lukášom Štetinom stabilné stopérske duo. Po skončení ročníka prejavila Sparta záujem o jeho trvalé angažovanie, no to narazilo na vysokú výkupnú klauzulu 6 miliónov eur. Teraz by podľa médií mala byť suma polovičná.

"Hanci dal jasne najavo, že chce bezpodmienečne zostať v Sparte. Pod trénerom Kotalom spravil veľký pokrok. Ukázal potenciál a kvalitu, práve preto sme ho pred rokom dotiahli na Letnú. Verím, že bude u nás naďalej rásť," uviedol športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický.

Dávid Hancko a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Hancko je rád, že aj v novej sezóne bude obliekať rudý dres. "Vedenie Sparty i agent odviedli skvelú robotu, ale najdôležitejšie bolo, že som to tak chcel. Aj napriek tomu, že nevyšiel prestup, povedal som, že tu aj tak chcem zostať. Dohodli sme sa na možnosti ďalšieho hosťovania. Nebolo to jednoduché, ale som rád, že to vyšlo. Chcem sa poďakovať všetkým, najmä fanúšikom Sparty, pretože ich podpora a túžba po tom, aby som tu zostal, bola obrovská."

Viac o téme: AC Sparta Praha Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články