VIDEO Boston s Halákom v bráne nemal svoj deň: Tréner mu vytkol iba jediný puk za chrbtom

Jaroslav Halák v akcii počas zápasuJaroslav Halák v akcii počas zápasu Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Hokejistom Bostonu Bruins nevyšiel prvý duel po reštarte zámorskej NHL. V zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom podľahli v skupine o nasadenie v Toronte Philadelphii Flyers 1:4.

Chára odohral 16:57 min, mal jeden mínusový bod, štyri "hity" a dve zblokované strely. "Myslím, že si všetci uvedomujeme, že môžeme hrať lepšie. Ide o zjednodušenie niektorých herných situácií a lepšie rozhodnutia s pukom. Proste musíme hrať jednoduchšie," uviedol slovenský kapitán Bostonu pre oficiálnu stránku súťaže.

V bránke Bostonu sa predstavil Halák, keďže Fína Tuukku Raska nepustila do hry choroba a vynechal aj sobotňajší tréning. Slovák inkasoval štyrikrát z 29 striel a jeho percentuálna úspešnosť zásahov bola 86,2. "Za góly nemohol. Boli to všetko dobré strely, možno ten druhý mohol mať, ale asi mal zakrytý výhľad. Je však jasné, že keď dáme jediný gól, potrebujeme od brankára ďalšie extra zákroky. Halák chytal fajn, no ak sme dnes chceli vyhrať, potrebovali sme ešte viac," komentoval výkon slovenského brankára kouč Bostonu Bruce Cassidy. Podľa zámorských médií by sa mohol Rask predstaviť už v druhom dueli Bruins v stredu proti Tampe Bay.

Philadelphia rozhodla tromi gólmi v druhej tretine, keď jej najskôr Michael Raffl a Nate Thompson zabezpečili dvojgólový náskok. Pred koncom druhej časti síce znížil Chris Wagner, no po chybe Cháru hneď po buly odpovedal už o osem sekúnd neskôr Philippe Myers presným zásahom na 3:1. V 45. minúte potom spečatil triumf "letcov" Scott Laughton v nájazde dvoch na jedného.

Rakúšan Raffl si okrem gólu pripísal aj asistenciu, ale duel nedohral. Necelých sedem minút pred koncom narazil po súboji s obrancom súpera Jeremym Lauzonom do mantinelu a na ľad sa už nevrátil. Výraznou oporou Philadelphie bol brankár Carter Hart, ktorý zlikvidoval 34 striel. Ďalšími účastníkmi tejto skupiny sú Washington Capitals a Tampa Bay Lightning. Všetky štyri tímy majú isté miesto v 1. kole play-off.

Arizona triumfovala v prvom zápase predkola play-off Západnej konferencie v Edmontone nad Nashvillom Predators 4:3. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujala vedenia 1:0. Nashvillu nepomohli ani dva góly Filipa Forsberga. Brankár "kojotov" Darcy Kuemper zneškodnil 40 striel, jeho tím ťažil z výborného štartu, keď v prvej tretine skóroval trikrát. V ďalšom zápase predkola v Západnej konferencii vyhrali hráči Minnesoty Wild nad Vancouverom Canucks 3:0 a v sérii vedú 1:0. Jared Spurgeon sa presadil dvakrát, čisté konto s 28 zásahmi mal Alex Stalock a dosiahol premiérové kariérne víťazstvo v nadstavbe.

Na východe si Columbus poradil s Torontom 2:0 a ujal sa vedenia v sérii. V drese Maple Leafs chýbal slovenský obranca Martin Marinčin. Brankár Joonas Korpisalo nastúpil prvýkrát v kariére v play-off a nepustil za chrbát ani jednu z 28 striel.