Hokejový Slovan vyložil karty na stôl: Brankár Brust končí, na muške sú nové posily

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Hokejový klub Slovan Bratislava ešte pred pár týždňami riešil svoju budúcnosť, po zmene vlastníkov začal od polovice júla skladať káder. Poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči rokuje o príchode ďalších posíl, no na pondelňajšom štarte prípravy na ľade tiež oznámil, že v klube už nebude pokračovať kanadský brankár Barry Brust.

Zatiaľ jednáme s jeho agentom," stručne zareagoval na situácii ohľadom 36-ročného gólmana a na otázku, či chce, aby Brust v tíme zostal, bol rovnako stručný: "Nie, pretože ho poznám."

Zverenci trénera Romana Stantiena absolvovali v pondelok prvý spoločný tréning na ľade, na ktorom bolo 23 hráčov. A to aj vrátane tých, ktorí majú dohodu o trénovaní s tímom ako Marián Studenič, Jaroslav Janus, Marko Daňo a Roman Durný. Pod zmluvou je aktuálne 17 hráčov a do prípravy nastúpilo aj kvinteto juniorov Filip Noskovič, Adam Béke, Richard Petráš, Marco Ejem a Marko Repka. Na úvodnom tréningu chýbalo trio pod zmluvou Nerijus Ališauskas, Dominik Jendek a práve Brust. Tipsport Liga sa začne o vyše dva mesiace a "belasí" majú v pláne ešte získať aj viacerých hráčov zo zahraničia. "Možností je viacej. Viete, že AHL aj NHL sú posunuté. Uvidíme, ako sa v príprave ukážu naši juniori," dodal Krajči.

Na stretnutí s médiami rezonovala aj otázka príchodu nového brankára. Vedenie môže jeho meno zverejniť v horizonte niekoľkých hodín či dní, Krajči sa pri jeho identifikácii nedal "obmäkčiť", no prezradil, že v uplynulej sezóne chytal v KHL: "Nie je zo zámoria ani z Česka. Je z Európy. Dolaďujeme detaily." Existuje aj možnosť, že v tíme bude pôsobiť istý čas Janus: "Jaro dal jasne najavo, že chce čakať na zahraničie. My tým, že sa dohodneme s novým brankárom, tak v podstate Jaro padá, pretože dvoch silných brankárov neutiahneme." Krajči, ktorý v minulosti pôsobil v Slovane 19 rokov tiež informoval, že do tímu ešte musí prísť minimálne jedna kompletná formácia. "V podstate musí prísť ešte celá jedna lajna. Budú zahraniční hráči, jeden až dvaja obrancovia a samozrejme musíme dotiahnuť dvoch brankárov. Chceme, aby mužstvo bolo aspoň mesiac pred ligou pohromade. Ale tým, že 'ahaelkoví' hráči, ktorí sú u nás na skúške - Studenič, Daňo či Durný, tak uvidíme, či budú mať chuť nejakým spôsobom začať sezónu u nás, resp. či im to dovolia kluby NHL, s ktorými majú dvojcestné zmluvy. Uvidíme, ako sa s nimi dohodneme následných desať dní a potom budeme reagovať," uviedol Krajči, ktorý tiež verí, že finalizácia príchodu nových majiteľov je už iba otázka hodín či dní.

Slovan sa v príprave predstaví na tradičnom turnaji o Tatranský pohár. Ďalší účastníci druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe budú HK Poprad, Dukla Ingema Michalovce a Slovensko U20. V Kaufland Super cupe sa "belasí" stretnú v druhej skupine spolu s Nitrou, Novými Zámkami a Skalicou.

Viac o téme: Maroš Krajči HC Slovan Bratislava Barry Brust
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Radovan Stoklasa
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články