VIDEO Pánikov gól na výhru nestačil: Tatar aj Sekera bez bodov, navyše s prehrami

Andrei Vasilevskiy zakročil proti strele Richarda PánikaAndrei Vasilevskiy zakročil proti strele Richarda Pánika Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

TORONTO - Slovenský útočník Richard Pánik sa strelecky presadil v nočnom súboji v skupine o nasadenie vo Východnej konferencii zámorskej NHL, jeho gól z 38. minúty však nezabránil prehre hokejistov Washingtonu s Tampou Bay 2:3 po nájazdoch.

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom viedol po druhej tretine v skupine o nasadenie v Západnej konferencii nad Vegas 3:1, v záverečnom dejstve však o náskok prišiel a prehral 3:5.

Pittsburgh si v Toronte v rámci bojov vo východnej vetve poradil s Montrealom 3:1 a vyrovnal stav série predkola rozšírenej play off na 1:1. Útočník Canadiens Tomáš Tatar ohrozil brankára Matta Murrayho dvoma strelami, no nebodoval.

Tomáš Tatar strieľa na Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/Nathan Denette/The Canadian Press via AP

Hokejisti Caroliny Hurricanes zdolali New York Rangers aj v druhom zápase predkola play off zámorskej NHL, v pondelok uspeli v Toronte 4:1. V sérii Východnej konferencie vedú 2:0 na zápasy a k postupu do ďalšieho kola im chýba jediný úspech. Hlavným strojcom triumfu Caroliny bol ruský útočník Andrej Svečnikov, ktorý strelil tri góly vrátane víťazného v presilovke v 22. minúte.

Edmonton zvíťazil v predkole play off Západnej konferencie nad Chicagom 6:3 aj vďaka hetriku svojho kapitána Connora McDavida a vyrovnal stav série na 1:1.