VIDEO Dlhá a tŕnistá cesta k vysnívanému úspechu: Hrdina Arsenalu neudržal slzy šťastia

Emiliano Martínez
Emiliano Martínez

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu síce v Premier League zaznamenali ôsmou priečkou najhorší výsledok od ročníka 1994/95, no aj tak po poslednom zápase sezóny oslavujú. V sobotu zdolali vo Wembley Chelsea 2:1 a rekordný štrnástykrát si prevzali najstaršiu futbalovú trofej FA Cup.

Výnimočné momenty mimoriadne emotívne prežíval brankár Arsenalu Emiliano Martínez. Ten nepochádza z bohatých pomerov a z rodnej Argentíny sa presťahoval do Európy už v sedemnástich rokoch, aby mohol finančne pomôcť svojej rodine. V hlavnom tíme londýnčanov však počas deviatich sezón veľa príležitostí nedostal a väčšinou robil náhradníka alebo putoval po hosťovaniach po celej Európe.

Zvrat prišiel v tomto roku, keď sa v zápase s Manchestrom City zranil Bernd Leno a v posledných deviatich zápasoch sezóny sa do bránky dostal 27-ročný Argentínčan. Ten sa tak výhrou v FA Cupe dočkal najväčšieho úspechu kariéry, o ktorý sa sám úspešnými zákrokmi pričinil. Po zápase sa Emiliano vydal za bránu, kde ešte pred vypuknutím víťazných osláv zavolal svojej rodine a dal naplno prienik svojim emóciam. Slzy následne ani neudržal ani v rozhovore, pre média. Podporu mu osobne prišiel vyjadriť aj kanonier Piere-Emerick Aubameyang.

 


Tagy: Arsenal Londýn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Twitter

DISKUSIA