Úradujúci šampión MotoGP má za sebou ďalšiu operácu: Na štart v Brne môže zabudnúť

Marc MarquézMarc Marquéz Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Úradujúci šampión MotoGP Marc Marquéz sa podrobil ďalšej operácii zlomenej pravej ruky a účasť na víkendovej Veľkej cene Českej republiky napokon definitívne musel odvolať.

Vedenie jeho tímu Honda v utorok krátko popoludní vydalo oficiálne komuniké, v ktorom potvrdilo jeho absenciu v druhých pretekoch za sebou. "Po absolvovaní druhej operácie sa Marc aj HRC rozhodli, že nebude štartovať v Česku z dôvodu, aby získal viac času na rekonvalescenciu," uviedla Honda. V Brne ho nahradí nemecký testovací jazdec Stefan Bradl.

Dvadsaťsedemročný Španiel mal 19. júla na prvom podujatí po koronapauze pád v Jereze a podrobil sa operácii ramena. Počas zákroku v Barcelone mu voperovali do ramena titánovú platničku. Hoci chcel štartovať hneď na nasledujúcej VC, vedenie tímu sa rozhodlo neriskovať. "Prvá operácia bola úspešná, ale neočakávali sme, že platnička nebude dostatočná. Nazbieraný stres v operovanej oblasti spôsobil ďalšie bolesti a tak sme ju nahradili novým umiestnením," citovala agentúra AFP lekára Xaviera Mira.

Po podujatí v Brne budú nasledovať dve VC v rakúskom Spielbergu 16., resp. 23. augusta.

Viac o téme: Marc Marquéz
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články