Stopka na všetkých frontoch: SZĽH preventívne zrušil zahraničné podujacia

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - V auguste sa slovenské hokejové reprezentácie nezúčastnia na žiadnom prípravnom zápase ani turnaji v zahraničí. Rozhodol o tom Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na základe aktuálnej situácie zapríčinenej šírením vírusu SARS CoV-2. V utorok o tom informoval portál www.hockeyslovakia.sk.

Slovenské reprezentácie sa tak budú pripravovať len v rámci tréningových kempov v domácich podmienkach. Zväz chce znížiť riziko ohrozenia jednotlivých hráčov, ale aj slovenských tímov, ktoré začali kolektívnu prípravu na novú sezónu. Pred každým kempom zároveň otestuje celú reprezentáciu, teda hráčov aj realizačný tím. Ako prvá absolvovala testovanie reprezentácia do 18 rokov, ktorá sa v pondelok stretla na kempe v Piešťanoch. Z 38 ľudí vyšli všetkým negatívne výsledky na koronavírus

"Je to prvé malé víťazstvo pre reprezentáciu do 18 rokov v tejto sezóne. V tej situácii aká tu panuje je výborná správa, že sme boli všetci negatívni. Bol to skvelý krok zo strany zväzu aj nášho tímového manažéra Branislava Vargu, ktorý to všetko zorganizoval. Do šiestich hodín sme mali výsledky, takže sme sa mohli pokojne pustiť do tréningového procesu," povedal tréner reprezentácie do 18 rokov Ivan Feneš.

SZĽH zabezpečuje testovanie v spolupráci so špecializovanou nemocnicou so zameraním na športovú medicínu AGEL Clinic Bratislava. "So Slovenským zväzom ľadového hokeja spolupracujeme už dlhodobo, z toho dôvodu aj náš mobilný odberový tím išiel na miesto zrazu reprezentácie do 18 rokov a priamo v priestoroch piešťanského štadióna ich otestoval. Výsledky boli známe do šiestich hodín a všetky boli negatívne," vysvetlil lekár Oto Lobodáš.

Viac o téme: Slovensko SZĽH Ivan Feneš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Radovan Stoklasa
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články