Hamšík na trávniku celý zápas: Svojím výkonom však tímu nepomohol, Ta-lien opäť nezvíťazil

Marek Hamšík v drese svojho čínskeho Ta-lienuMarek Hamšík v drese svojho čínskeho Ta-lienu Zdroj: Profimedia

PEKING - Futbalisti PFC Ta-lien s kapitánom Marekom Hamšíkom nezvíťazili ani v treťom vystúpení v novej sezóne najvyššej čínskej súťaže. V utorňajšom stretnutí 3. kola prehrali s mužstvom Ťiang-su Su-ning 1:2 a v tabuľke majú na konte jediný bod. Slovenský stredopoliar odohral celý zápas.

Ťiang-su Su-ning sa dostal do vedenia v 74. minúte zásluhou Alexa Teixeiru, o päť minút neskôr vyrovnal Salomon Rondon, ale o druhej prehre Ta-lienu v tomto ročníku rozhodol ďalší legionár Eder, ktorý šesť minút pred koncom riadneho hracieho času premenil jedenástku.

Zverenci Španiela Rafaela Beniteza prišli o body pre inkasovaný gól v závere v treťom zápase za sebou. Čínska liga sa pre pandémiu koronavírusu hrá v dvoch skupinách za zatvorenými dverami. Okrem Ta-lienu (A-skupina) sa súboje konajú aj v Su-čou.

Viac o téme: Marek Hamšík Ťiang-su Su-ning PFC Ta-lien