VIDEO Sevilla do štvrťfinále Európskej ligy cez AS Rím, Leverkusen vyradil Rangers

Futbalista FC Sevilla Youssef En-Nesyri sa teší po strelení góluFutbalista FC Sevilla Youssef En-Nesyri sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Wolfgang Rattay

DUISBURG - Futbalisti FC Sevilla postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V osemfinálovom súboji na neutrálnej pôde v nemeckom Duisburgu zvíťazili zverenci trénera Julena Lopeteguiho nad AS Rím 2:0.

Rekordný päťnásobný víťaz súťaže si vo štvrťfinále v rámci záverečného turnaja v Nemecku zmeria sily s Wolverhamptonom Wanderers. Anglický tím, ktorý bol na jeseň v skupinovej fáze súper slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava, po remíze 1:1 na pôde Olympiakosu Pireus zdolal gréckeho protivníka doma 1:0. Jediný gól strelil v 9. minúte z jedenástky Raul Jimenez.

Hráči FC Sevilla pretavili prvopolčasovú prevahu do strelenia dvoch gólov. Rimania prvýkrát kapitulovali v 22. minúte, keď sa Reguilon prehnal ich defenzívou a skóroval medzi nohy brankára Lopeza - 1:0. V 44. minúte po rýchlom brejku zvýšil náskok španielskeho tímu En Nesyri - 2:0. Hráči AS sa po prestávke pokúsili o strelenie kontaktného gólu, Mchitarjan a Džeko však tesne minuli bránku. V 74. minúte systém VAR neuznal pre ofsajd presný zásah stopéra Sevilly Koundeho, jeho tím si však víťazstvo a postup ustrážil.

Futbalisti AS Rím reagujú Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Friedemann Vogel

Na Inter Miláno so slovenským reprezentačným stopérom Milanom Škriniarom, ktorý už v stredu postúpil cez španielske Getafe, čaká Bayer Leverkusen. Nemecký tím zvládol odvetu proti Glasgowu Rangers, do ktorej si priniesol náskok 3:1 a doma spečatil postup výhrou 1:0. V úvodnom dejstve mali "farmaceuti" navrch, ale boli nepresní v koncovke, keď ani jeden z ich ôsmich streleckých pokusov nemieril medzi žrde. Až v 51. minúte sa po ideálnej prihrávke za chrbát hosťujúcich obrancov presadil Diaby - 1:0. Leverkusen neprikrášlil víťazstvo, keď nepremenil ďalšie dobré príležitosti na skórovanie.

Ďalším postupujúcim je FC Bazilej, Švajčiari zdolali Eintracht Frrankfurt v oboch zápasoch, 3:0 vonku a 1:0 v domácej odvete. V boji o semifinále ich čaká Šachtar Doneck. Záverečná fáza EL sa odohrá v štyroch nemeckých mestách Düsseldorf, Kolín, Gelsenkirchen a Duisburg. Štvrťfinále je na programe 10. a 11. augusta, semifinálové duely 16. a 17. augusta, finále v Kolíne sa uskutoční v piatok 21. augusta.

Sumáre - osemfinále Európskej ligy UEFA 2019/2020:
na 1 zápas:
Duisburg
FC Sevilla - AS Rím 2:0 (2:0)
Góly: 22. Reguilon, 44. En Nesyri, ČK: 90.+10 Mancini (AS Rím). Rozhodoval: Kuipers (Hol.)