VIDEO NHL spoznala ďalšieho postupujúceho, smolná noc pre Marinčina a Pánika

Richard Pánik sleduje brankára Philadelphie, ktorý chytá streluRichard Pánik sleduje brankára Philadelphie, ktorý chytá strelu Zdroj: SITA/Cole Burston/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Philadelphie zvíťazili v noci na piatok v zápase skupiny o nasadenie vo Východnej konferencii NHL nad Washingtonom 3:1. V drese hostí odohral takmer 11 minút slovenský útočník Richard Pánik, do bodových štatistík sa nezapísal. Pre Flyers to bola v skupine druhá výhra.

Triumf Philadelphie zariadila druhá formácia, ktorá sa postarala o všetky tri góly. Scott Laughton strelil dva, tretí pridal obranca Travis Sanheim. Na všetky prihral Kevin Hayes, dve asistencie pridal Travis Konecny. "Mali sme pred reštartom naozaj dobrý tréningový kemp. Navzájom si dôverujeme a všetci makáme. Nie je to také zložité, keď všetci pracujú pre mužstvo. To čo sme si natrénovali dokážeme preniesť aj do zápasov," uviedol na oficiálnom webe NHL autor dvoch gólov a asistencie Laughton.

Washington sa pred reštartom mohol spoľahnúť na kanoniera Alexandra Ovečkina, ktorý v základnej časti strelil 48 gólov a spoločne s Davidom Pastrňákom z Bostonu sa stali najlepšími strelcami ligy. Po reštarte sa však ruský útočník podobne ako celý tím Caps hľadá. Aj v druhom vystúpení vyšiel bodovo naprázdno. Washington vyslal na brankára Briana Elliotta iba sedemnásť striel. "Nehráme dobre. To nie je tajomstvo. Ak chceme pomýšľať na úspech, každý musí pridať," skonštatoval tréner Washingtonu Todd Reirden.

Hokejisti Columbusu sa priblížili k postupu do play off, keď v treťom zápase predkola vo Východnej konferencii zdolali Toronto 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1. Slovenský reprezentant Martin Marinčin v drese Maple Leafs odohral takmer dvadsať minút a pripísal si tri strely na bránku. K triumfu Columbusu prispel hetrikom Pierre-Luc Dubois.

Toronto pritom viedlo v polovici zápasu už 3:0. V 32. minúte skorigoval Dubois a ten istý hráč v záverečnom dejstve vyrovnal a hetrik skompletizoval v 19. minúte predĺženia. "Texier to pekne rozohral, počkal si a naservíroval mi puk v správnej chvíli," povedal Dubois, ktorý sa postaral o prvý hetrik organizácie Blue Jackets v play off. Hoci Maple Leafs mali vývoj vo svojich rukách, čím väčší náskok mali, o to bol tréner Sheldon Keefe nespokojnejší s výkonom: "Mám pocit, akoby nám dnes ušiel vlak. Nepáčila sa mi naša hra po úvodnom góle, aj za stavu 2:0 i 3:0. Dnes sme dostali, čo sme si zaslúžili. Hrali sme prvoplánovo, len sme sa korčuľovali. A tak sme aj dopadli." Marinčin sa pripojil k tímu Toronta v stredu, keď nahradil zraneného Jakea Muzzina, ktorý je mimo minimálne do konca tejto série, na ľade strávil 19:29 minúty a k trom strelám pridal štyri hity.

Do play off postúpili hráči Calgary, ktorí zdolali Winnipeg 4:0 a v sérii zvíťazili 3:1 na zápasy. Pod rozhodujúce víťazstvo sa výrazne podpísal brankár Cam Talbot s 31 zákrokmi. Z čistého konta vo vyraďovacej časti sa tešil prvýkrát od apríla 2017, keď ešte chytal za Edmonton. "Môj shutout je iba malý diel v skladačke. Postup sme vybojovali kolektívnym výkonom. Vedeli sme, že to bude náročná séria a myslím si, že v ďalšom kole budeme lepší. Nabrali sme dôležité skúsenosti a sme ostrieľanejší," povedal Talbot.

V skupine o nasadenie v Západnej konferencii prehral obhajca Stanleyho pohára St. Louis s Vegas Golden Knights 4:6. "Rytieri" si pripísali druhé víťazstvo a v sobotu si zahrajú v priamom súboji o najvyššie nasadenie s Coloradom. Naopak, Blues sa nedarí a na konte má iba dve prehry.

V predkole na Západe Vancouver zdolal Minnesotu 3:0 v treťom zápase predkola a v sérii vedie 2:1.

Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 4:3 pp
Góly: 32. Dubois (Werenski, Atkinson), 48. Jones, 51. Dubois (Atkinson, Savard), 79. Dubois (Texier) – 19. Ceci (Kerfoot, Kapanen), 28. Nylander (Marner, Matthews), 29. Robertson (Kapanen, Kerfoot). Brankári: Korpisalo (29. Merzlikins) - Andersen, strely na bránku: 43:36.
/stav série: 2:1/

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 0:3
Góly: 14. Boeser (Pettersson, Hughes), 23. Roussel (Hughes, Tanev), 59. Pettersson (Hughes, Boeser). Brankári: Stalock - Markström, strely na bránku: 27:29.
/stav série: 1:2/

Winnipeg Jets - Calgary Flames 0:4
Góly: 4. Dube (Gustafsson, Monahan), 20. Bennett (Hanifin, Tkachuk), 57. Monahan (Rieder, Ryan), 58. Andersson (Lucic, Bennett). Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 31:34.
/konečný stav série 1:3, do play off postúpilo Calgary/

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 3:1
Góly: 14. Laughton (Konecny, Hayes), 32. Sanheim (Hayes, Laughton), 49. Laughton (Hayes, Konecny) – 49. Boyd (Hagelin, Gudas). Brankári: Elliot - Holtby, strely na bránku: 21:17.

St. Louis Blues - Vegas Golden Knights 4:6
Góly: 5. Perron (Sanford, O'Reilly), 22. Parayko (Schenn), 35. Parayko (O'Reilly, Sanford), 35. Brouwer (Bozak) – 27. Theodore (Stone), 31. Tuch (Nosek, Holden), 34. Tuch (Smith, Cousins), 43. Whitecloud (Roy, Tuch), 53. Mark Stone (McNabb, Stephenson), 55. Theodore. Brankári: Binnington - Fleury, strely na bránku: 17:38.

Viac o téme: Martin Marinčin Richard Pánik Philadelphia Flyers Columbus Blue Jackets Toronto Maple Leafs