Trpká správa pre fanúšikov tenisu: US Open stráca lesk, účasť odriekli veľké esá

Dvorec Arthura Ashea v New Yorku
Dvorec Arthura Ashea v New Yorku

NEW YORK - Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová a Holanďanka Kiki Bertensová nebudú štartovať na grandslamovom turnaji US Open pre obavy z koronavírusu. Pridali sa tak k svetovej jednotke Austrálčanke Ashleigh Bartyovej či obhajcovi titulu v mužskej dvojhre Španielovi Rafaelovi Nadalovi, ktorí tiež nepôjdu do New Yorku.

"Zvážila som všetky aspekty a rozhodla som sa, že na US Open štartovať nebudem. Necítim sa dostatočne komfortne na to, aby som cestovala do USA a vystavila seba i členov môjho tímu riziku," napísala na sociálnej sieti Svitolinová, súčasná svetová päťka, ktorá vlani vo Flushing Meadows postúpila do semifinále.

Aj Bertensová usúdila, že usporiadanie turnaja v čase pandémie koronavírusu prináša so sebou veľké bezpečnostné riziká. "Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla vynechať US Open. Situácia spojená s ochorením Covid-19 je stále znepokojujúca. Zdravie musí byť pre každého priorita a vírus zatiaľ nie je pod kontrolou," uviedla svetová sedmička prostredníctvom instagramu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na lang nadenken heb ik besloten niet naar Amerika te gaan voor de toernooien Cincinnati en Us open. De situatie rond COVID-19 is nog dusdanig zorgwekkend dat de gezondheid van iedereen voorop staat en de controle over dit virus uiteraard prioriteit heeft. Zo heeft onze premier gisteren ook aangegeven dat we na Amerika 2 weken in quarantaine zouden moeten. Uiteraard respecteren wij dit als team en zou dit de voorbereiding voor mijn geliefde gravel in Rome en Parijs in de weg zitten. Ik hoop dat de situatie snel een positieve wending zal krijgen en wens iedereen een goede gezondheid toe # after long consideration I have decided not to go to the states for Cincinnati and the Us open. The situation around COVID-19 is still that worrying and the health of everyone and the control over this virus is priority. Our prime minister indicated yesterday that we should be quarantined for 14 days after coming back from the states. Off course we respect this as a team and this would disturb our preparation for my beloved clay court tournaments in Rome and Paris. I hope the situation will soon take a positive turn and wish everyone good health. Take care!

Príspevok, ktorý zdieľa Kiki Bertens (@kikibertens),


Tagy: Rafael Nadal Kiki Bertensová Jelina Svitolinová Ashleigh Bartyová US Open 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Peter Morgan; Instagram/elisvitolina, kikibertens

DISKUSIA