KHL zverejnila dátum štartu novej sezóny: Až 53 hokejistov malo pozitívny test na koronavírus

Július Hudáček oslavuje tretí shutout v sezóneJúlius Hudáček oslavuje tretí shutout v sezóne Zdroj: profimedia.sk

MOSKVA - Nový ročník Kontinentálnej hokejovej ligy odštartuje 2. septembra tradičným zápasom o Otvárací pohár medzi tímami CSKA Moskva a AK Bars Kazaň. V sezóne 2020/2021 bude pôsobiť v súťaži 23 tímov, vedenie súťaže v piatok zverejnilo kompletný kalendár zápasov.

Základná časť potrvá do 27. februára, každý z 23 klubov odohrá 60 zápasov. Začiatok play off stanovili na 2. marca 2021, víťaz Gagarinovho pohára bude známy najneskôr 30. apríla. Deň po prvom zápase sa uskutoční ďalších sedem duelov. Počet klubov sa oproti uplynulej sezóny znížil na 23, v súťaži nepokračuje Admiral Vladivostok. Čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun bude svoje domáce zápasy hrávať v Mytišči.

V novej sezóne bude v KHL nastupovať päť Slovákov. Július Hudáček a Martin Bakoš v Spartaku Moskva, Adam Liška v Severstali Čerepovec, Michal Čajkovský v Diname Moskva a Libor Hudáček v Neftechimiku Nižnekamsk. Otázna je zatiaľ budúcnosť Dávida Bondru, ktorý v uplynulej sezóne obliekal dres Červenej hviezdy Kchun-lun, Dinamo Riga má údajne záujem o Tomáša Ziga.

Pozitívne testy na COVID-19

V Kontinentálnej hokejovej lige pozitívne testovali na nový koronavírus až 53 hráčov. Oznámil to prezident súťaže Alexej Morozov. "Do 6. augusta bolo v KHL 53 pacientov s koronavírusom. Päť hráčov sa uzdravilo a už začali s tréningom," citoval Morozova portál championat.com. Ohnisko nákazy sa v júli objavilo aj v Spartaku Moskva, kde budú pôsobiť Slováci Július Hudáček a Martin Bakoš.

Viac o téme: Spartak Moskva Libor Hudáček Dinamo Moskva Severstal Čerepovec CSKA Moskva AK Bars Kazaň Július Hudáček Dinamo Riga Neftechimik Nižnekamsk Michal Čajkovský Tomáš Zigo Martin Bakoš Admiral Vladivostok Červená hviezda Kchun-lun Dávid Bondra Adam Liška
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články