VIDEO Bayern opäť dotrhal protivníka: Chelsea sa lúči s Ligou majstrov výpraskom!

Robert Lewandowski sa raduje z góluRobert Lewandowski sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku účastníkov finálového turnaja Ligy majstrov. Bayern zdolal Chelsea Londýn 4:1 a potvrdil náskok 3:0 z prvého stretnutia. Dva góly a dve asistencie si pripísal top kanonier súťaže Robert Lewandowski.

Bayern išiel do odvety s pohodlným trojgólovým náskokom a ten navýšil už v 10. minúte kanonier Robert Lewandowski. Toho v súboji jeden na jedného fauloval brankár hostí Wilfredo Caballero a poľský útočník pokutový kop sám prudkou strelou k ľavej žrdi premenil. Po štvrťhodine hry Thomas Müller takmer pridal druhý zásah, ten prišiel v 24. minúte a Ivan Perišič ním potvrdil jasnú dominanciu Bavorov.

Chelsea sa dostávala k slovu sporadicky a keď sa o štyri minúty neskôr už Callum Hudson-Odoi aj tešil z gólu, po konzultácii s videorozhodcom ho neuznali pre ofsajd. Hostia sa napokon dočkali v 44. minúte, brankár Manuel Neuer strelu z uhla vyrazil iba pred úplne voľného Tammyho Abrahama a ten znížil na 1:2. Bayern po zmene strán kontroloval situáciu, jeho náskok po hodine hry v dobrej šanci nedokázal zveľadiť Müller a v 67. minúte ani hlavou Thiago Alcantara. Presadil sa až striedajúci Corentin Tolisso v 76. minúte po presnom centri Lewandowského - 3:1.

Svoj trinásty gól v prebiehajúcej edícii súťaže potom v závere hlavou zaznamenal Lewandowski a spečatil jasný triumf domácich, v súčte oboch duelov to bolo 7:1. Bayern natiahol šnúru víťazstiev na 18 duelov, po reštarte sezóny ešte nezaváhal a v Lisabone sa pokúsi o sezónne "treble".

Bayern Mníchov - FC Chelsea 4:1 (2:1)
Góly: 10. a 84. Lewandowski (z 11m), 24. Perišič, 76. Tolisso - 44. Abraham. Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Caballero, Emerson

Bayern: Neuer - Kimmich (71. Odriozola), Alaba, Boateng (64. Sule), Davies - Goretzka, Alcantara (71. Tolisso) - Gnabry (81. Martinez), Müller, Perišič (64. Coutinho) - Lewandowski

Chelsea: Caballero - James, Christensen, Zouma, Emerson - Barkley, Kante, Kovačič - Hudson-Odoi, Abraham (81. Giroud), Mount
/prvý zápas 3:0, postúpil Bayern/

Viac o téme: Bayern Mníchov Chelsea FC