V Nitre úspech fanúšika v súťaži #20TISICOVKA, prémia pôjde na svadbu

Na snímke fanúšikovia v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Nitra - ŠK Slovan BratislavaNa snímke fanúšikovia v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Hneď prvý účastník novej fanúšikovskej súťaže vo futbalovej Fortuna lige #20TISICOVKA sa stal úspešným strelcom a získal podiel na finančnej prémii 20.000 eur. Úspešným exekútorom piatich z desiatich striel sa v polčase ligového zápasu Nitra - Slovan (0:5) stal domáci priaznivec Adam Bratský.

Ten sa do súťaže registroval online, prišiel na zápas a hoci mal od usporiadateľa súťaže sľúbený lístok na zápas, sám si ho kúpil, aby podporil klub. Prvý polčas pretrpel, lebo jeho Nitra prehrávala so Slovanom už 0:4, no cez polčasovú prestávku si chuť napravil. Ako úplne prvý súťažiaci novej súťaže #20TISICOVKA si postavil okolo bieleho bodu desať lôpt a päť z nich poslal presne do otvoru na bráne. Ten piaty poslal do siete až z poslednej strely. "Sú to skvelé pocity. Pri poslednej lopte sa mi už triasli nohy, no som šťastný, že letela do siete," citovala Adama Bratského tlačová správa Únie ligových klubov.

Bratský získal podiel na prémii 20.000 eur od generálneho partnera Fortuna ligy stávkovej spoločnosti Fortuna SK. Podiel znamená, že musí čakať do konca súťažného ročníka 2020/2021 na to, koľkým súťažiacim sa podarí niečo podobné. Tí si rozdelia spomenutú prémiu. "Verím, že sa to podarí maximálne jednému, aby sa mi ušlo čo najviac," zaželal si "ostrostrelec", ktorý má už úplne jasnú predstavu ako naloží so získanými financiami: "Mám o rok svadbu, takže určite peniaze minieme správne."

Viac o téme: FC Nitra ŠK Slovan Bratislava #20TISICOVKA Adam Bratský