VIDEO Manchester si skomplikoval cestu do semifinále: Nádeje Kodane zhasli až v predĺžení

Futbalisti Manchestru United počas prestávky Futbalisti Manchestru United počas prestávky Zdroj: SITA/AP/Sascha Steinbach

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti Manchestru United postúpili do semifinále Európskej ligy. V pondelok zdolali v Kolíne nad Rýnom FC Kodaň 1:0 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil z jedenástky Bruno Fernandes. Ich súper v boji o finále vzíde zo zápasu Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla. Semifinále je na programe 16. augusta.

Kodaň sa slávnejšieho súpera nezľakla, už v úvode mal šancu Daramy, ktorý však nevyužil chybu obrany United. Tá sa nevyznamenala ani o pár minút neskôr, keď sa cez Baillyho presadil opäť Darame, odrazená lopta sa dostala k Olderovi Windovi, no ten zamieril iba do stredu brány. V 22. minúte sa dostal k slovu VAR, ktorý pre ofsajd Maguireho nepotvrdil jedenástku pre Manchester. Videorozhodca nepotešil Angličanov ani v závere prvého dejstva, Greenwood síce prekonal brankára Johanssona, ale po konzultácii s VAR hlavný rozhodca Turpin gól neuznal, opäť pre ofsajd.

Mason Greenwood Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Sascha Steinbach

V druhom polčase pokračovalo trápenie "červených diablov". Greenwood trafil iba žrď, Rashford dostal loptu do brány, ale z postavenia mimo hry. Dáni vzdorovali a Manchester pálil jednu šancu za druhou, v závere riadneho hracieho času bol blízko k rozhodnutiu Martial, ale Johansson výborne vytlačil jeho pokus a v nadstavenom čase zastavil jeho prienik obranca Nelsson. Favorit sa napokon dočkal, vo štvrtej minúte predĺženia odpískal Turpin jedenástku, ktorú premenil Bruno Fernandes a poslal United od semifinále.