Martin Dúbravka hlavným ambasádorom: Únia ligových klubov predstavila nový projekt Futbal v meste

Na snímke slovenský brankár Newcastlu Martin Dúbravka dáva pokyny spoluhráčom počas zápasu 32. kola anglickej Premier League vo futbale Bournemouth - NewcastleNa snímke slovenský brankár Newcastlu Martin Dúbravka dáva pokyny spoluhráčom počas zápasu 32. kola anglickej Premier League vo futbale Bournemouth - Newcastle Zdroj: TASR/AP/Glynn Kirk

BRATISLAVA - Únia ligových klubov (ÚLK), ktorá riadi najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu a jej partneri na čele s generálnym o.z. BILLA ľuďom, odštartovali spoločný projekt s názvom Futbal v meste.

Projekt s rovnakým názvom realizovala ÚLK už aj v sezóne 2018/2019. Súčasný Futbal v meste nadväzuje na prvý ročník akcie. „Pôvodne sa mal projekt uskutočniť v mesiacoch apríl – jún 2020, pre šíriace sa ochorenie COVID-19, ktoré spôsobilo celosvetovú pandémiu, sme však boli nútení projekt posunúť na jesennú časť fortunaligovej sezóny 2020/2021," ozrejmil prezident ÚLK Ivan Kozák. Futbal v meste je futbalová roadshow v piatich mestách na Slovensku (Košice, Žilina, Nitra, Banská Bystrica a Bratislava). Hlavnou časťou projektu je turnaj detí do 11 rokov, na ktorý sa môžu registrovať amatérske futbalové družstvá na www.futbalvmeste.sk. Okrem tohto turnaja sú na programe aj ďalšie aktivity a pripravený je celý rad futbalových atrakcií.

"Teší nás spojenie s významným partnerom, ako je BILLA, resp. o.z. BILLA ľuďom. Futbal v meste prinášame už druhým rokom. V sezóne 2018/2019 sme navštívili 12 miest na celom Slovensku. Boli sme všade tam, kde sa vtedy hrala naša liga. Hlavnou myšlienkou je vytiahnuť futbal zo štadiónov na námestia, verejné plochy, dostať futbal bližšie k ľuďom, pretože vnímame dôležitosť väzby našich klubov na komunitu. V tomto roku bude Futbal v meste zameraný najmä na deti, mladé futbalové talenty. V našej lige majú množstvo vzorov, ktoré ich môžu inšpirovať k takej kariére, ako dosiahol ambasádor projektu Martin Dúbravka. Pripravených je množstvo cien, turnajov i futbalových atrakcií.  V čase pandémie je o to náročnejšie priniesť podobný projekt, veríme však, že to najhoršie máme za sebou a podobných podujatí bude už len pribúdať,“ povedal Kozák. Symbolickým aktom zahájenia spoločného projektu bola výmena dresov prezidenta ÚLK Ivana Kozáka a predsedu predstavenstva generálneho partnera Tomáša Staňa.

Ambasádorom turnaja je slovenský reprezentant a brankár Newcastle United FC Martin Dúbravka. „Futbal v meste je výborný projekt. Akýkoľvek čas strávený na ulici s loptou na nohe je lepší ako pred televíznou obrazovkou doma. Hodnotím to veľmi pozitívne. Verím, že akcia bude motivujúca pre deti. Je to perfektný turnaj, chlapci sa môžu konfrontovať so svojimi kamarátmi v rovnakom veku, majú možnosť vyhrať množstvo cien vrátane nákupu športového vybavenia. Viem, aké to bolo, keď som malý. Som veľký fanúšik tohto projektu," prihovoril sa prostredníctvom videa na tlačovke Dúbravka. Po štyroch regionálnych kolách, ktoré sa uskutočnia v septembri tohto roka, bude nasledovať vyvrcholenie turnaja, finále 7. októbra pred bratislavskou Euroveou. Víťazné družstvá získajú množstvo cien v celkovej hodnote 10.000 eur od generálneho partnera. Projekt Futbal v meste je súčasťou Grassroots programu SFZ. Turnaje sa uskutočnia v rámci UEFA Grassroots week.

program projektu Futbal v meste:

12. septembra: Žilina (Hlinkovo námestie)
15. septembra: Nitra (Mestský park na Sihoti)
19. septembra: Košice (Aupark)
26. septembra: Banská Bystrica (OC Terminal)
7. októbra: Bratislava (finále, Eurovea)  

Viac o téme: Martin Dúbravka Únia ligových klubov Futbal v meste
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Glynn Kirk
  • Zdroj: TASR